Dyżur on-line: #EUGreenDeal

Zapraszamy wszystkich pracowników naukowych, przedsiębiorców oraz reprezentantów innych podmiotów z woj. zachodniopomorskiego na dyżur ekspercki w formie on-line. Poświęcony on będzie ostatnim możliwościom w ramach konkursu dla Europejskiego Zielonego Ładu (European Green Deal Call) programu Horyzont 2020, do którego nabór potrwa do 26 stycznia 2021 r.

Konkurs EUGreenDeal wpisuje się w założenia europejskiej polityki neutralności klimatycznej i ma pomóc w osiągnięciu tego celu. Projekty, które otrzymają dofinansowanie powinny przyczyniać się do ekologicznego i cyfrowego ożywienia gospodarczego, wspierać różnorodność biologiczną oraz rozwój odnawialnych źródeł energii, czystego transport, zmniejszenie poziomu zanieczyszczeń i transformację w kierunku gospodarki cyrkularnej. Co więcej, współpraca z partnerami międzynarodowymi ma prowadzić do poprawy światowych norm środowiskowych.

Dyżur ekspercki stanowi okazję do uzyskania informacji dotyczących:

•    zasad uczestnictwa,
•    szczegółowego zakresu tematów wniosków w ramach ogłoszonego konkursu,
•    możliwości przygotowania własnego projektu,
•    ofert współpracy proponowanych przez inne podmioty,
•    sposobności dołączenia do grona Ekspertów Komisji Europejskiej,
•    finansowania i rozliczania projektów,
•    poszukiwania partnerów.

Z pełną tematyką konkursu można zapoznać się na stronach portalu Funding&Tender Opportunities.

Dyżur ekspercki w formie on-line odbędzie się w środę, 18 listopada 2020 r., w godz. 08:00-15:00.

Wydarzenie ma formę indywidualnych, 60-cio minutowych konsultacji. Na dyżur obowiązuje wcześniejsza rejestracja. O przyjęciu uczestników decyduje kolejność zgłoszeń.

Zaakceptowani uczestnicy wydarzenia otrzymają mail ze wszystkimi niezbędnymi informacjami, w tym link, który pozwoli na udział w spotkaniu.

Dyżur poprowadzą konsultanci z Regionalnego Punktu Kontaktowego Programów Ramowych UE w Szczecinie

W razie pytań lub wątpliwości zapraszamy do kontaktu z p. Agnieszką Korpal, konsultantem ds. Programów Ramowych UE, e-mail: Agnieszka.Korpal@zut.edu.pl.

Dyżur Ekspercki #eugreendeal 18 listopada 2020

Dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego udział w wydarzeniu jest bezpłatny.