Dodatki do wynagrodzeń w projektach Horyzont 2020 – Premia na Horyzoncie 2 uruchomiona!

Informujemy że dnia 12 kwietnia Minister Nauki i Szkolnictwa wyższego ogłosił uruchomienie kolejnej edycji przedsięwzięcia „Premia na Horyzoncie 2”, którego zadaniem jest wsparcie finansowe podmiotów systemu szkolnictwa wyższego i nauki w związku z realizacją przez nie projektów w ramach Programu Ramowego Horyzont 2020 i Euratom.

Od 15 kwietnia 2019 roku uczelnie, instytuty oraz inne podmioty prowadzące działalność naukową, które realizują projekty badawczo-innowacyjnie w ramach większości programów Komisji Europejskiej mogą składać wnioski o przyznanie środków finansowych przeznaczonych na dodatki do wynagrodzeń dla osób pozostających w stosunku pracy z podmiotem uprawnionym i biorących udział w realizacji projektu. Wysokość środków finansowych przyznanych w ramach przedsięwzięcia stanowi równowartość w złotych:

• 20% wysokości finansowania projektu ze środków Unii Europejskiej przypadającego na podmiot uprawniony – w przypadku projektu, którego wysokość finansowania ze środków Unii Europejskiej w części przypadającej na podmiot uprawniony wynosi do 1 000 000 euro,
  • 25% wysokości finansowania projektu ze środków Unii Europejskiej przypadającego na podmiot uprawniony – w przypadku projektu, którego wysokość finansowania ze środków Unii Europejskiej w części przypadającej na podmiot uprawniony przekracza 1 000 000 euro,
  • oraz dodatkowo 10% wysokości finansowania projektu ze środków Unii Europejskiej przypadającego na podmiot uprawniony w przypadku, gdy podmiot uprawniony pełni jednocześnie funkcję koordynatora projektu lub jest podmiotem, w którym jest realizowany grant Europejskiej Rady do spraw Badań Naukowych przyznany w ramach programu Horyzont 2020.

Szczegóły na temat warunków udziału, wraz z instrukcją wnioskowania zawarte są w Komunikacie MNiSW. Więcej informacji udziela p. Angelika Łysiak, alysiak@zut.edu.pl, tel. 91 449 47 23. Zapraszamy do kontaktu!