2 nadchodzące konkursy z obszaru nauk humanistycznych i społecznych

W sierpniu Narodowe Centrum Nauki uruchomi nabory wniosków do dwóch międzynarodowych konkursów - HERA oraz EqUIP. Będzie to okazja do zdobycia środków na realizację projektów badawczych przez naukowców z obszaru nauk humanistycznych i społecznych.

HERA - Humanities in the European Research Area

Wstępny temat konkursu to: Public spaces: culture and integration in Europe.

O środki aplikować mogą jedynie grupy badawcze złożone z co najmniej czterech zespołów pochodzących z czterech krajów biorących udział w konkursie.

Przewidywany termin składania wniosków to druga połowa października 2017 r.

Szczegółowe informacje oraz lista krajów biorących udział w konkursie HERA dostępne są na stronie programu oraz NCN.

 

EqUIP - EU-India Platform for Social Sciences and Humanities

Temat konkursu to: Sustainability, equity, wellbeing and cultural connections. Wnioski powinny dotyczyć istotnych kwestii społecznych, znaczących dla krajów europejskich oraz Indii.

Skierowany jest do konsorcjów badawczych złożonych z co najmniej trzech zespołów pochodzących z przynajmniej trzech krajów biorących udział w konkursie, w tym z Indii.

Termin składania wniosków: koniec listopada 2017 r.

W celu ułatwienia nawiązania kontaktów między zespołami badawczymi sieć EqUIP stworzyła dedykowane narzędzie do wyszukiwania partnerów. Jest to rodzaj bazy, gdzie możemy zgłosić swoją ofertę jak również odpowiedzieć na zamieszczone ogłoszenie. Jest to doskonały sposób do zbudowania konsorcjum i wspólnego złożenia wniosku. Zachęcamy do skorzystania z tej opcji.

Szczegółowe informacje oraz lista krajów biorących udział w konkursie EqUIP dostępne są na stronie programu oraz NCN.