… i po BREXIT – czyli jak skutecznie prowadzić biznes z Wielką Brytanią

Zapraszamy wszystkich przedsiębiorców na szkolenie on-line poświęcone zmianom w wymianie handlowej między Unią Europejską a Wielką Brytanią po BREXIT.

Liczba miejsc
Data rozpoczęcia
19.05.2021 — 10:00
Termin przyjmowania zgłoszeń
18.05.2021 — 15:00
Rodzaj wydarzenia
Szkolenie

Logo projektu Enterprise Europe Network

Uczestnicy wydarzenia:

• uzyskają od praktyków z agencji celnej informacje dotyczące zmian i aktualnych przepisów dotyczących wymiany handlowej z Wielką Brytanią;
  • dowiedzą się, jak realizować sprzedaż do Wielkiej Brytanii za pośrednictwem platform e-commerce;
  • poznają na praktycznych przykładach realia dotyczące procesu logistycznego i celnego w imporcie, eksporcie i tranzycie towarów między Polską a UK;
  • będą mieli możliwość przedyskutowania problemów celnych swojej firmy w handlu z UK z agentami celnym, zarówno w trakcie szkolenia, jak i po jego zakończeniu w ramach indywidualnych konsultacji.

Szkolenie poprowadzą:
Agnieszka Kamińska, ekspert agencji celnej firmy CSL  Sp. z o.o. Specjalizuje się ona w kwestiach importu i eksportu z UK. Swoje doświadczenie zdobywała m.in. w trakcie kilkunastoletniej pracy w firmach spedycyjnych w Wielkiej Brytanii.
Magdalena Bojanowska, kierownik agencji celnej CSL Sp. z o.o., ekspert ds. polskich procedur celnych związanych z BREXIT-em. Ustalała interpretację przepisów celnych z KAS. Dzięki jej zaangażowaniu, firmy mogły bez problemów kontynuować wymianę handlową z UK po 1 stycznia 2021.
Przemysław Hołowacz, manager ds. rozwoju firmy CSL. Sp. z o.o. Pomysłodawca poszerzenia oferty firmy dla odpraw celnych z Wlk. Brytanią. Wspierał klientów przy realizacji odpraw celnych do i z UK. Przygotowuje wdrożenie kolejnego rozwiązania dla klientów realizujących dostawy o wartości większej, niż pojedyncze przesyłki kurierskie.

… i po BREXIT – czyli aspekty celne w wymianie handlowej między Polską a Wielką Brytanią.png

Wydarzenie będzie realizowane przy użyciu komunikatora Teams, dlatego uczestnicy muszą posiadać:

• komputer ze stabilnym podłączeniem do Internetu,
  • zainstalowany komunikator Teams lub przeglądarkę internetową (preferowany Chrome lub Edge),

Zaakceptowani uczestnicy wydarzenia otrzymają mail ze wszystkimi niezbędnymi informacjami, w tym link, który pozwoli na udział w wydarzeniu.

Wykładowca
Zdjęcie portretowe Jacka Wójcikiewicza
Fałsz
Jacek
Wójcikiewicz
CENTRUM TRANSFERU TECHNOLOGII, RCIiTT
10:00-10:10
Powitanie uczestników
10:10-11:00
1. Jak prowadzić wymianę handlową między Unią Europejską a Wielką Brytanią, czyli co zmieniło się po 1 stycznia 2021 r. w imporcie i eksporcie między UE a UK.
2. Procedury celne w imporcie i eksporcie w relacjach z Unią Europejską do Wielkiej Brytanii i z Wielkiej Brytanii do Unii Europejskiej dla towarów i usług:
a. Zestawienie procedur celnych (eksport, import, przemieszczanie, uszlachetnianie);
b. Status AEO – dlaczego warto go mieć i jak i gdzie go uzyskać;
c. EORI, PUESC, REX – czyli dokonywanie zgłoszeń celnych tylko elektronicznie.
11:05-11:50
3. Eksport/import w praktyce w obrocie handlowym z UK:
a. Uzyskanie pozwolenia celnego – kiedy i kto o nie powinien wystąpić;
b. Zabezpieczenia celno-skarbowe;
c. Dowód pochodzenia towaru – dlaczego jest istotny w obrocie handlowym, gdzie go uzyskać, jak go prawidłowo określić;
d. Preferencje celne czyli w jakich przypadkach stosowane będą zerowe stawki celne a kiedy może zostać naliczone cło – case study dla różnych grup produktów, np.: maszyny i urządzenia mechaniczne, elektryczne oraz ich części; art. spożywcze, zwierzęce lub pochodzenia zwierzęcego; roślinne lub pochodzenia roślinnego; mat. budowalne; stal; środki transportu i ich części; tekstylia; produkty przemysłu chemicznego (paliwa, nawozy, surowce i półprodukty).
e. Cło, VAT, akcyza – kiedy przedsiębiorca będzie zobowiązany do ich płacenia.
f. Zasady zwrotu VAT przy procedurach celnych.
12:00-12:30
4. BERXIT a rynek e-commerce:
a. zniesienia progów dla sprzedaży wysyłkowej w aspekcie VAT dla polskiego eksportera;
b. sprzedaż wysyłkowa (eksport/import) poprzez operatora usług pocztowych i platformy internetowe – kto i kiedy płaci VAT;
c. różnice w procedurach dla polskiego eksportera w sprzedaży towarów ze swojego sklepu internetowego w Polsce a sprzedaży na platformach e-commerce w UK (Ebay, Amazon) z wysyłką towaru z Polski.
12:30-13:00
Sesja pytań i odpowiedzi
wydarzenie on-line

Regionalne Centrum Innowacji i Transferu Technologii
ul. Jagiellońska 20-21

Kryteria rekrutacji

Właściciele lub pracownicy firm posiadających siedzibę lub oddział w województwie zachodniopomorskim, wielkopolskim, lubuskim, dolnośląskim lub opolskim.

Szczegóły dojazdu
Zapytanie o szkolenie dedykowane

Szkolena dedykowane

Form
CAPTCHA obrazkowa
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.