Zmiany podatkowe 2017 dla eksporterów

Już 26 stycznia 2017 r. Regionalne Centrum Innowacji i Transferu Technologii ZUT (RCIiTT) zaprasza na szkolenie pn. „Zmiany podatkowe 2017 dla eksporterów”

Liczba miejsc
Data rozpoczęcia
26.01.2017 — 10:00
Termin przyjmowania zgłoszeń
23.01.2017 — 23:59
Rodzaj wydarzenia
Szkolenie
Opis wydarzenia

Regionalne Centrum Innowacji i Transferu Technologii zaprasza na szkolenie „Zmiany podatkowe 2017 dla eksporterów”, które odbędzie się już 26 stycznia br. w siedzibie RCIiTT. W trakcie szkolenia, p. Rafał Malujda zaprezentuje m.in. mechanizmy wsparcia podatkowej działalności innowacyjnej i badawczo – rozwojowej firm, ulgi innowacyjne, komunikację elektroniczną w rozliczeniach z administracją podatkową czy opodatkowanie w eksporcie.

Wykładowca
Fałsz
Rafał
Malujda
Rafał Malujda Kancelaria Radcy Prawnego
Radca Prawny
10:00 – 10:10
• Powitanie
• Regionalne Centrum Innowacji i Transferu Technologii oraz Enterprise Europe Network - wsparcie nauki i biznesu
Paweł Mieczan, RCIiTT
10:10 – 11:30
• Mechanizmy wsparcia podatkowego działalności innowacyjnej i badawczo-rozwojowej w Polsce i Unii Europejskiej: ulga innowacyjna 2017, opodatkowanie aportów i ochrony własności intelektualnej, tworzenie spółek zależnych w Unii Europejskiej oraz poza nią przez firmy z Polski.
11:45 – 13:15
• Komunikacja elektroniczna w rozliczeniach z administracjami podatkową krajową oraz innych państw: Jednolity plik kontrolny oraz możliwości elektronicznej (zdalnej) realizacji spraw podatkowych, podpisy elektroniczne i komunikacja elektroniczna.
13:45 – 15:00
• Transgraniczna eksploatacja oraz przeniesienie praw własności intelektualnej a podatek dochodowy oraz podatek od towarów i usług.
• Przeniesienie praw majątkowych a wartość rynkowa transakcji - transakcja z zagranicznym kontrahentem powiązanym i niepowiązanym.
• Opodatkowanie eksporterów dóbr intelektualnych - twórców (umowa o dzieło i zlecenia w nowych realiach prawnych).
• Opodatkowanie – VAT w eksporcie.

Regionalne Centrum Innowacji i Transferu Technologii
ul. Jagiellońska 20-21

Kryteria rekrutacji

Szkolenie skierowane dla przedsiębiorców:

1. mających siedzibę na terenie województwa zachodniopomorskiego;
  2. oraz działających w jednej z następujących branż: ICT, rolnictwo i branża spożywcza, górnictwo, energia i gaz, produkcja i sprzedaż wyrobów tytoniowych, produkcja papieru i wyrobów papierowych, branża stalowa i metalowa, budownictwo, handel hurtowy i detaliczny, motoryzacja, gastronomia i hotelarstwo, transport i logistyka, nieruchomości, zdrowie, turystyka, przemysł chemiczny i tworzywa, elektronika i automatyka, tekstylia, szkło i ceramika, przemysł morski, drewno i meble, poligrafia i reklama, ochrona mienia.

Obowiązuje limit 2 osób na firmę, chyba że po zamknięciu rekrutacji pozostaną miejsca wolne.

Organizator wydarzenia
Graficzny symbol portretu
Paweł
Mieczan
Regionalne Centrum Innowacji i Transferu Technologii ZUT

konsultant ds. transferu technologii

Szczegóły dojazdu
Zapytanie o szkolenie dedykowane

Szkolena dedykowane

Form
CAPTCHA obrazkowa
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.