Zasoby intelektualne firmy – ochrona i finansowanie

Szkolenie stacjonarne dla firm z województwa zachodniopomorskiego poświęcone ochronie własności intelektualnej firmy - tematowi, który dotyczy wszystkich przedsiębiorców, a który często pozostaje zaniedbany.

Liczba miejsc
Data rozpoczęcia
21.03.2024 — 09:00
Termin przyjmowania zgłoszeń
20.03.2024 — 15:00
Rodzaj wydarzenia
Szkolenie
Opis wydarzenia

Logo projektu Enterprise Europe NetworkUczestnicy wydarzenia poznają najważniejsze informacje z zakresu ochrony własności intelektualnej, które dla każdego przedsiębiorcy są programem obowiązkowym, a których nieznajomość może słono kosztować, w tym m.in.:

• dowiedzą się jakie rodzaje własności intelektualnej posiada ich firma;
  • nauczą się chronić zasoby intelektualne przedsiębiorstwa;
  • dowiedzą się o Funduszu dla MŚP, który wspiera finansowanie ochrony znaków towarowych, wzorów przemysłowych, ochrony patentowej i wspólnotowej ochrony odmian roślin przez małe i średnie przedsiębiorstwa;
  • poznają podstawy posługiwania się własnością intelektualną w przygotowaniu i realizacji projektów.

Szkolenie poprowadzi p. Tomasz Łyżwiński - konsultant ds. transferu technologii i specjalista z zakresu ochrony własności intelektualnej w ośrodku Enterprise Europe Network działającym w RCIiTT ZUT, z wieloletnim doświadczeniem we wspieraniu firm z branży morskiej, energetycznej, elektronicznej oraz start-upów.

2024-03-21 CTT.png

Wykładowca
Zdjęcie portretowe Tomasza Łyżwińskiego
Fałsz
Tomasz
Łyżwiński
CENTRUM TRANSFERU TECHNOLOGII, RCIiTT
Tajemnica przedsiębiorstwa i oznaczenia produktów
Zabezpieczenie technologii i produktów
not-promoted
Finansowanie na ochronę własności intelektualnej firmy
not-promoted
sala Szwalnia (115, I piętro)

Regionalne Centrum Innowacji i Transferu Technologii
ul. Jagiellońska 20-21

Kryteria rekrutacji

Właściciele lub pracownicy firm posiadających siedzibę lub oddział w województwie zachodniopomorskim w jednej z następującej branż:

Administracja i polityka, Biotechnologia Budownictwo i architektura, Chemia i tworzywa, Drewno i meble, Edukacja i szkolnictwo, Elektronika i automatyka, Elektryczna, Energetyka i gaz, Finanse, księgowość i ubezpieczenia, Gastronomia i hotelarstwo, Górnictwo, Handel hurtowy i detaliczny, ICT, Kultura i sztuka, Media i informacje, Medycyna i zdrowie, Morska / stoczniowa, Motoryzacja, Nanotechnologia, Nieruchomości, Ochrona mienia, Ochrona środowiska, Opakowania (w tym papierowe), Papier i wyroby papierowe (bez opakowań), Poligrafia i reklama, Prawo, Przemysł i produkcja – inne, Rybactwo i rybołówstwo, Spożywcza i rolnictwo, Stalowa i metalowa, Szkło i ceramika, Tekstylia, Transport i logistyka, Turystyka i sport, Tytoń - produkcja i sprzedaż, Uroda i relaks.

Obowiązuje limit 1 osoby z firmy.

W przypadku wolnych miejsc, Organizator zastrzega prawo do akceptacji zgłoszeń nie spełniających powyższych kryteriów rekrutacji.

Organizator wydarzenia
zdjęcie portretowe Tomasza Łyżwińskiego
Tomasz
Łyżwiński
Regionalne Centrum Innowacji i Transferu Technologii ZUT

CENTRUM TRANSFERU TECHNOLOGII

Szczegóły dojazdu
Zapytanie o szkolenie dedykowane

Szkolena dedykowane

Form
CAPTCHA obrazkowa
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.