Writing Competitive Proposals: How to succeed in FP7

Celem jednodniowych warsztatów jest przygotowanie uczestników (przedsiębiorców i naukowców z województwa zachodniopomorskiego) do opracowania dobrego projektu w 7 Programie Ramowym. Opierając się na wieloletniej praktyce w Programach Ramowych oraz doświadczeniach zdobytych w ciągu pierwszych dwóch lat funkcjonowania 7PR, Mette Skaarstad i Lotte Jaspers (Yellow Research, Holandia) skupią szczególną uwagę na dwóch krytycznych elementach wniosku – części poświęconej naukowym i technologicznym założeniom projektu oraz sekcji omawiającej oddziaływanie rezultatów przedsięwzięcia.

Liczba miejsc
Data rozpoczęcia
24.11.2009 — 09:00
Termin przyjmowania zgłoszeń
24.11.2009 — 09:00
Rodzaj wydarzenia
Kurs
Wykładowca
Fałsz
Mette Skraastad (Yellow Research)
Fałsz
Lotte
Jaspers (Yellow Research)
8:45-9:00
Rejestracja uczestników
9:00-9:05
9:05-9:45
Part I: Conceptual Framework FP7
not-promoted
Overview FP7, industrial participation, EU objectives, minimum requirements and evaluation procedure
Part II: B1 Science
not-promoted
Theory: Guide for Applicants and the Rules for Evaluation: structure of B1, objectives, EU challenges, work packages, deliverables, milestones, Gantt chart and PERT chart
9:45-10:30
Przerwa kawowa
10:30-11:00
Part III: B3 Impact
Theory: Results as outcome of the Project
11:00-12:30
Group task: Defining results based on cases and discussion
12:30-13:30
Lunch
13:30-14:00
Theory: How to create impact by structuring your project on results (B1 section) and their dissemination, exploitation and further research possibilities (B3 section)
Zapytanie o szkolenie dedykowane

Szkolena dedykowane

Form
CAPTCHA obrazkowa
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.