Umowy handlowe w obrocie międzynarodowym

Zapraszamy przedsiębiorców z województwa zachodniopomorskiego na szkolenie poświęcone zagadnieniom związanym z tworzeniem umów handlowych w obrocie międzynarodowym.

Liczba miejsc
Data rozpoczęcia
19.04.2017 — 09:30
Termin przyjmowania zgłoszeń
14.04.2017 — 14:59
Rodzaj wydarzenia
Szkolenie
Opis wydarzenia

Uczestnicy szkolenia zostaną zapoznani z aktami prawnymi regulującymi  obrót międzynarodowy (prawo wspólnotowe, międzynarodowe, prawo handlowe, zwyczaje handlowe, etc.), soft-law w prawie kontraktów międzynarodowych (zasady UNIDROIT, PECL, FIDIC) a także oceną wiarygodności partnerów zagranicznych oraz szeregiem innych zagadnień niezbędnych do odpowiedniego zabezpieczenia zapisów umów międzynarodowych.

Wykładowca
Fałsz
Łukasz
Żak
Żak Legal Support Office
Katarzyna Kwaśny, RCIiTT
not-promoted
Źródła prawa w obrocie międzynarodowym
Akty prawne regulujące obrót międzynarodowy (prawo wspólnotowe, międzynarodowe, prawo handlowe, zwyczaje handlowe). Soft-law w prawie kontraktów międzynarodowych (zasady UNIDROIT, PECL, FIDIC)
Prawo właściwe w obrocie międzynarodowym.
Ocena wiarygodności partnerów handlowych
Ocena ryzyka transakcji międzynarodowych (kraje i sektory)
List intencyjny a umowa przedwstępna
Właściwe zawieranie umów- forma, język umowy oraz jurysdykcja prawna –obowiązki i prawa
Prawidłowa reprezentacja stron w umowie
Kluczowe elementy kontraktu międzynarodowego
Reguły INCOTERMS - przejęcie własności, ryzyko,
Zabezpieczanie wierzytelności
Przedawnienie roszczeń w obrocie międzynarodowym
not-promoted
Sala Szwalnia (115, I piętro)

Regionalne Centrum Innowacji i Transferu Technologii
ul. Jagiellońska 20-21

Kryteria rekrutacji

Szkolenie dla pracowników firm posiadających swoją siedzibę lub oddział na terytorium województwa zachodniopomorskiego, działających w jednej z następujących branż:

rolnictwo i branża spożywcza, górnictwo, energia i gaz, produkcja i sprzedaż wyrobów tytoniowych, produkcja papieru i wyrobów papierowych, branża stalowa i metalowa, budownictwo, handel hurtowy i detaliczny, motoryzacja, gastronomia i hotelarstwo, transport i logistyka, nieruchomości, finanse, zdrowie, turystyka, przemysł chemiczny i tworzywa, ICT, elektronika i automatyka, tekstylia, szkło i ceramika, przemysł morski, drewno i meble, poligrafia i reklama, ochrona mienia, biotechnologia nanotechnologia.

Obowiązuje limit 2 osób z jednej firmy.

Organizator wydarzenia
Katarzyna Kwaśny
Katarzyna
Kwaśny
Regionalne Centrum Innowacji i Transferu Technologii ZUT

konsultant ds. transferu technologii

Szczegóły dojazdu
Zapytanie o szkolenie dedykowane

Szkolena dedykowane

Form
CAPTCHA obrazkowa
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.

Inne wydarzenia