Tworzenie modeli biznesowych

Pracowników naukowych z województwa zachodniopomorskiego zapraszamy na szkolenie "Tworzenie modeli biznesowych", które odbędzie się już 31 stycznia 2017 r.

Liczba miejsc
Data rozpoczęcia
31.01.2017 — 09:00
Termin przyjmowania zgłoszeń
26.01.2017 — 23:59
Rodzaj wydarzenia
Szkolenie
Opis wydarzenia

Zapraszamy na szkolenie dotyczące modeli biznesowych, przeznaczone dla pracowników naukowych - osób zainteresowanych komercjalizacją swoich technologii poprzez wprowadzenie ich do biznesu. Model biznesowy jest sposobem opisu, jak dana firma tworzy wartość i dostarcza ją do klientów, zapewniając sobie przy tym rentowność. Posiadanie autorskich rozwiązań stanowi wartość intelektualną, na której często można zbudować dobrze prosperujący biznes.

Celami szkolenia jest:

1. przybliżenie pracownikom naukowym zasad projektowania i planowania przedsięwzięcia biznesowego opartego o posiadaną technologię, oraz
  2. przedstawienie sposobów weryfikowania zasadności takich przedsięwzięć.

W oparciu o narzędzie Business Model Canvas po szkoleniu uczestnik będzie znał podstawowe zasady projektowania przedsięwzięcia biznesowego oraz sposoby jego rozwijania na wczesnych etapach.

Wykładowca
Hubert Dyba
Prawda
Mgr
Hubert
Dyba
Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie
Konsultant ds. innowacji i transferu technologii w Regionalnym Centrum Innowacji i Transferu Technologii ZUT, zaangażowany w realizację projektu Enterprise Europe Network. Trener nowoczesnych narzędzi biznesowych. Swoją wiedzą wspierał takie inicjatywy jak Samsung LABO, MIT Enterprise Forum Poland, Climate KIC. Jako stypendysta MNiSW w ramach programu Top 500 Innovators wiedzę zdobywał na Uniwersytecie Stanforda w USA.
Powitanie
Regionalne Centrum Innowacji i Transferu Technologii oraz Enterprise Europe Network - wsparcie nauki i biznesu
not-promoted
Model biznesowy firmy wg Business Model Canvas:
• 9 elementów składowych modelu
• popularne schematy w modelach biznesowych
not-promoted
Identyfikowanie rynku oraz potrzeb klienta wg Value Proposition Canvas:
• szacowanie rozmiaru rynku
• definiowanie persony
• identyfikowanie Jobs to be done oraz wartości dla użytkownika
not-promoted
Tworzenie unikalnego modelu biznesowego – sesja warsztatowa
Testowanie hipotez modelu biznesowego wg Experiment Board
• identyfikowanie głównych hipotez przedsięwzięcia
• sposoby testowania założeń
sala Szwalnia (115), I piętro

Regionalne Centrum Innowacji i Transferu Technologii
ul. Jagiellońska 20-21

Kryteria rekrutacji
  • Szkolenie skierowane dla pracowników naukowych uczelni z województwa zachodniopomorskiego.
  • W pierwszej kolejności (do 23.01.2017) będą przyjmowane zgłoszenia naukowców z branż: ICT, elektronika i automatyka, medycyna, energetyka, transport i logistyka, chemia i tworzywa, przemysł morski, rolnictwo i branża spożywcza, branża stalowa i metalowa, budownictwo.
Organizator wydarzenia
Hubert Dyba
Hubert
Dyba
Regionalne Centrum Innowacji i Transferu Technologii ZUT

konsultant ds. transferu technologii

Szczegóły dojazdu
Zapytanie o szkolenie dedykowane

Szkolena dedykowane

Form
CAPTCHA obrazkowa
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.