Sprawne zarządzanie finansami w 7. Programie Ramowym

Zapraszamy Państwa na szkolenie z zakresu zarządzania finansami w projektach realizowanych w ramach 7. Programu Ramowego.

Liczba miejsc
Data rozpoczęcia
13.02.2013 — 09:00
Termin przyjmowania zgłoszeń
12.02.2013 — 00:00
Rodzaj wydarzenia
Kurs
Wykładowca
Zdjęcie portretowe Angeliki Łysiak
Fałsz
Angelika
Łysiak
REGIONALNY PUNKT KONTAKTOWY W PROGRAMIE RAMOWYM UE, RCIiTT
Agenda
Szkolenie skierowane jest do osób realizujących projekty w ramach 7. Programu Ramowego, a w szczególności do Kierowników Projektów oraz Administratorów z Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego oraz innych uczelni regionu zachodniopomorskiego. Zapraszamy również naukowców, którzy złożyli wnioski projektowe i oczekują na ich ocenę ze strony ekspertów Komisji Europejskiej. Szkolenie ma charakter zaawansowany. Podczas spotkania omówiona zostanie praktyczna strona zarządzania finansami w projektach 7. PR biorąc pod uwagę wypracowane doświadczenie i procedury obowiązujące na ZUT.
not-promoted
Podczas szkolenia uczestnicy dowiedzą się m.in.:
not-promoted
- na co należy zwracać uwagę przed przystąpieniem do Umowy Grantowej?
not-promoted
- jak wygląda cykl finansowania projektu?
not-promoted
- jak wygląda procedura zatrudniania osób do realizacji projektu na ZUT?
not-promoted
- co obejmują poszczególne kategorie kosztów bezpośrednich projektu?
not-promoted
- kiedy uwalniają się koszty pośrednie i na co można je przeznaczyć?
not-promoted
- kiedy można ubiegać się o dofinansowanie do projektu ze strony MNiSW i jak wygląda montaż finansowy (rozwiązanie stosowane na ZUT)?
not-promoted
- jak opisywać faktury i księgować koszty projektu?
not-promoted
- co należy rozumieć pod pojęciem wpływów do projektu?
not-promoted
Podczas szkolenia uczestnicy dowiedzą się m.in.:
Organizator wydarzenia
Zapytanie o szkolenie dedykowane

Szkolena dedykowane

Form
CAPTCHA obrazkowa
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.

Inne wydarzenia

• #59A832