Otwarta nauka w pigułce

Zapraszamy doktorantów, pracowników naukowych i administracyjnych jednostek badaczych a także przedsiębiorców na seminarium poświęcone Otwartemu dostępowi, które odbędzie się 17 września br. w Bibliotece Głównej ZUT.

Liczba miejsc
Data rozpoczęcia
17.09.2018 — 11:00
Termin przyjmowania zgłoszeń
14.09.2018 — 15:00
Rodzaj wydarzenia
Seminarium
Opis wydarzenia

Uczestnicy seminarium dowiedzą się jakie znaczenie ma Otwarty dostęp (OD) do publikacji naukowych oraz danych badawczych, w jakich sytuacjach jest wymagany, jak go realizować i jak radzić sobie z aspektami prawnymi. Kwestia OD zostanie omówiona także w kontekście programu Horyzont 2020.

Seminarium poprowadzą:
Wojciech Fenrich - pracownik Interdyscyplinarnego Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego Uniwersytetu Warszawskiego. Absolwent socjologii i filozofii na UW. Ukończył studia doktoranckie w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego. Współautor raportów pt. „Otwarty dostęp w instytucjach naukowych” oraz „Towards Open Research Data in Poland”. Współtłumacz i koordynator polskiego przekładu książki Petera Subera pt. „Otwarty dostęp”.

Michał Starczewski - prawnik i historyk, specjalizuje się w tematyce prawa autorskiego i prawa informacji. Wraz z zespołem Platformy Otwartej Nauki działającym w Interdyscyplinarnym Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego Uniwersytetu Warszawskiego wspiera naukowców w korzystaniu z otwartych modeli komunikacji naukowej. Jest autorem publikacji naukowych i publicystycznych. Jest odpowiedzialny za polski Krajowy Punkt Otwartego Dostępu w ramach projektu OpenAIRE.

Wykładowca
Fałsz
Michał
Starczewski
Interdyscyplinarne Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego (ICM UW)
Fałsz
Wojciech
Fenrich
Interdyscyplinarne Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego (ICM UW)
Anna Gryta, Biblioteka Główna ZUT
Agata Judzińska-Kłodawska, RCIiTT ZUT
not-promoted
- Czym jest otwarta nauka?
- Otwarty dostęp do publikacji
- Otwarte dane badawcze
- Czym są otwarte repozytoria?
- Otwarte mandaty i polityki otwartości
- Otwarty dostęp do publikacji i danych badawczych w programie Horyzont 2020
- Prawne aspekty otwartego dostępu
- Autorskie prawa osobiste i majątkowe
- Licencje Creative Commons
Wojciech Fenrich, ICM UW
Michał Starczewski, ICM UW
not-promoted

Biblioteka Główna ZUT
ul. Ku Słońcu 140

Kryteria rekrutacji

Seminarium przewidziane jest dla doktorantów, pracowników naukowych i administracyjnych jednostek badawczych oraz przedsiębiorców.

Organizator wydarzenia
zdjęcie portretowe Angeliki Łysiak
Angelika
Łysiak
Regionalne Centrum Innowacji i Transferu Technologii ZUT

kierownik projektu RPK

Szczegóły dojazdu
Zapytanie o szkolenie dedykowane

Szkolena dedykowane

Form
CAPTCHA obrazkowa
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.