ODB bez tajemnic

Stacjonarny dyżur ekspercki dla pracowników ZUT poświęcony zawieraniu i realizacji umów w ramach Odpłatnej Działalności Badawczej.

Liczba miejsc
Data rozpoczęcia
25.05.2022 — 09:00
Termin przyjmowania zgłoszeń
22.05.2022 — 23:59
Rodzaj wydarzenia
Dyżur ekspercki
Opis wydarzenia

Z roku na rok coraz więcej firm zleca naszej uczelni wykonywanie badań i realizację usług w ramach umownej Odpłatnej Działalności Badawczej (ODB), w której pozyskaniu oraz późniejszej realizacji wspiera wydziały ZUT Regionalne Centrum Innowacji i Transferu Technologii (RCIiTT). W 2020 roku zawarto  blisko 20 takich umów na łączną kwotę ponad 2,8 mln zł, a w 2021 r. pomimo pandemii, która zatrzymała rozwój wielu firm, było ich niemal 2 razy więcej, o łącznej wartości ponad 5 mln zł.

Wzrost popularności umów ODB świadczy o dużym potencjale badawczym oraz wysokich kwalifikacjach i specjalizacjach pracowników naukowych ZUT. Co ważne, z naszą uczelnią współpracują nie tylko firmy z regionu, ale także firmy z całej Polski, a nawet z Europy.

Żeby proces zawierania tych umów zabierał jak najmniej czasu i był jak najprostszy, przygotowaliśmy dla Państwa dyżur ekspercki, w trakcie którego będzie można dowiedzieć się m.in.:

• jaki jest schemat zawierania i realizacji umów ODB w ZUT w Szczecinie,
  • jakie elementy powinna zawierać taka umowa, aby zabezpieczała interesy obu stron,
  • jakie błędy są najczęściej popełniane przy zawieraniu i realizacji umów ODB.

Wydarzenie będzie miało formę indywidualnych, 60-minutowych spotkań stacjonarnych ze specjalistą Sekcji Administracyjno-Finansowej RCIiTT, p. Joanną Koralewską, która od ponad 2 lat nadzoruje prace umowne ODB w ZUT. Zachęcamy do przesyłania Organizatorowi konkretnych pytań, case`ów czy problemów do omówienia podczas samego dyżuru.

Zapraszamy do rejestracji!

ODB bez tajemnic.png

Wykładowca
Zdjęcie portretowe Joanny Koralewskiej
Fałsz
Joanna
Koralewska
SEKCJA ADMINISTRACYJNO-FINANSOWA, RCIiTT
not-promoted
sala Szwalnia (115, I piętro)

Regionalne Centrum Innowacji i Transferu Technologii
ul. Jagiellońska 20-21

Kryteria rekrutacji

Wydarzenie dla pracowników ZUT w Szczecinie.

Organizator wydarzenia
zdjęcie portetowe Joanny Koralewskiej
Joanna
Koralewska
Regionalne Centrum Innowacji i Transferu Technologii ZUT

SEKCJA ADMINISTRACYJNO-FINANSOWA

Szczegóły dojazdu
Zapytanie o szkolenie dedykowane

Szkolena dedykowane

Form
CAPTCHA obrazkowa
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.