DZIAŁAJ ZA GRANICĄ! Zasady eksportu towarów i usług na rynek niemiecki i rynki skandynawskie

Szkolenie dla przedsiębiorców i naukowców z województwa zachodniopomorskiego poświęcone aspektom prawnym wymiany handlowej z Niemcami oraz państwami skandynawskimi.

Liczba miejsc
Data rozpoczęcia
14.12.2017 — 09:30
Termin przyjmowania zgłoszeń
11.12.2017 — 23:59
Rodzaj wydarzenia
Szkolenie
Opis wydarzenia

Celem szkolenia jest przedstawienie zasad dotyczących działania polskich podmiotów na rynku niemieckim i w państwach skandynawskich. Uczestnicy dowiedzą się jak przeprowadzić podstawową analizę możliwości eksportowych swojej firmy; poznają wymagania formalno-prawne i najkorzystniejsze formy prowadzenia działalności gospodarczej w Niemczech i w Skandynawii; oraz zapoznają się z zasadami obowiązującymi przy dopuszczeniu produktów na te rynki (w tym wymaganymi certyfikatami).

Szkolenie poprowadzi pan Łukasz Żak, prawnik i właściciel firmy Żak Legal Support Office, specjalista ds. prawa gospodarczego z wieloletnim doświadczeniem w zakresie zagadnień dotyczących m.in. świadczenia usług w UE przez polskie podmioty gospodarcze, certyfikacji i standaryzacji, wymogów rejestracyjnych (zezwoleń, koncesji), aspektów podatkowych dotyczących transakcji międzynarodowych, prawa pracy i ubezpieczeń społecznych, prowadzenia działań eksportowych.

Wykładowca
Fałsz
Łukasz
Żak
Żak Legal Support Office
09:30-09:45
Przywitanie gości
Regionalne Centrum Innowacji i Transferu Technologii oraz Enterprise Europe Network – wsparcie nauki i biznesu
Jacek Wójcikiewicz, RCIiTT ZUT
09:45-10:15
Analiza możliwości eksportowych firmy na rynku niemieckim oraz rynkach skandynawskich
- Podstawowa analiza możliwości eksportowych firmy
- Formy prowadzenia działalności eksportowej (oddział, spółka, dystrybutor)
- Cechy charakterystyczne rynków skandynawskich oraz rynku niemieckiego
10:15-11:15
Towary czy usługi? Wymagania formalno-prawne w Niemczech
i Skandynawii
- Analiza rynku skandynawskiego oraz niemieckiego – wybrane sektory gospodarki
- Charakterystyka procesu sprzedaży towarów i świadczenia usług na rynkach skandynawskich i na rynku niemieckim
11:30-12:15
Certyfikacja produktu i dopuszczenie do obrotu
- Podstawowe zasady dopuszczenia produktów na rynek UE/EOG
- Wymagania certyfikacyjne produktów na rynku skandynawskim oraz niemieckim – wybrane przykłady
12:15-13:00
Kanały sprzedaży i dystrybucji
- Struktura rynku skandynawskiego oraz niemieckiego w kontekście procesów sprzedaży i dystrybucji
- Formy promocji i reklamy
13:30-14:30
Realizacja i zabezpieczenie transakcji w miedzynarodowym obrocie handlowym
- Umowa jako zabezpieczenie transakcji handlowej (elementy, forma, prawo właściwe)
- Formy zabezpieczenia transakcji
14:30-15:00
Sesja pytań i odpowiedzi
not-promoted
sala Szwalnia (115, I piętro)

Regionalne Centrum Innowacji i Transferu Technologii
ul. Jagiellońska 20-21

Kryteria rekrutacji

Szkolenie przewidziane jest dla:

1. pracowników firm, posiadających swoją siedzibę lub oddział na terytorium województwa zachodniopomorskiego, z następujących branż: Administracja i polityka, Biotechnologia Budownictwo i architektura, Chemia i tworzywa, Drewno i meble, Edukacja i szkolnictwo, Elektronika i automatyka, Elektryczna, Energetyka i gaz, Finanse, księgowość i ubezpieczenia, Gastronomia i hotelarstwo, Górnictwo, Handel hurtowy i detaliczny, ICT, Kultura i sztuka, Media i informacje, Medycyna i zdrowie, Morska / stoczniowa, Motoryzacja, Nanotechnologia, Nieruchomości, Ochrona mienia, Ochrona środowiska, Opakowania (w tym papierowe), Papier i wyroby papierowe (bez opakowań), Poligrafia i reklama, Prawo, Przemysł i produkcja – inne, Rybactwo i rybołówstwo, Spożywcza i rolnictwo, Stalowa i metalowa, Szkło i ceramika, Tekstylia, Transport i logistyka, Turystyka i sport, Tytoń - produkcja i sprzedaż, Uroda i relaks.
  2. naukowców oraz przedstawicieli instytucji samorządowych.

Do 07.12.2017 pierwszeństwo w rejestracji mają przedsiębiorcy!

Obowiązuje limit max. 2 osoby z firmy (nie dotyczy naukowców).

Podczas rejestracji naukowcy wpisują NIP uczelni.

Organizator wydarzenia
zdjęcie portretowe Jacka Wójcikiewicza
Jacek
Wójcikiewicz
Regionalne Centrum Innowacji i Transferu Technologii ZUT

KONSULTANT DS. TRANSFERU TECHNOLOGII

Szczegóły dojazdu
Zapytanie o szkolenie dedykowane

Szkolena dedykowane

Form
CAPTCHA obrazkowa
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.

Inne wydarzenia