Archiwum firm inkubowanych

Apptimia

Firma usługi rozwoju oprogramowania dla wybranych gałęzi przemysłu. Klienci to wiodące firmy z USA i Europy Zachodniej, dla których firma tworzy oprogramowanie w zupełnie nowy, lekki sposób dostarczając bardzo szybko mierzalne i konkretne efekty. Apptimia specjalizuje się w różnych technologiach informatycznych i oprogramowania dla telekomunikacji i przemysłu wytwórczego. Apptimia skupia się głównie na małych i średnich przedsiębiorstwach, w tym startupach, które potrzebują innowacyjnego i „zwinnego” podejścia do pisania  oprogramowania i którzy cenią sobie szybkie i widoczne efekty; planuje także  rozwijać własne produkty software’owe.
Apptimia została założona przez doświadczonych liderów z branży outsourcingu oprogramowania, którzy mają ponad 15 lat doświadczenia w branży.

Research And Innovation In Waterway Transport

Współzałożycielami RIWT są Wojciech Ignalewski i Adam Jański, którzy postanowili połączyć wieloletnie doświadczenie zawodowe poparte pracą naukowo-badawczą w jednym projekcie. Ponad dwudziestoletnia znajomość oraz zamiłowanie do innowacyjnych technik i technologii, zaowocowały budową firmy, której przewodnim celem jest prowadzenie badań i analiz emisji szkodliwych składników spalin silników okrętowych oraz projektowanie i wdrażanie systemów ograniczających zanieczyszczenie powietrza przez jednostki pływające.

S3P

Firma zajmuje się projektowaniem sieci teletechnicznych szerokopasmowych światłowodowych  oraz miedzianych. W skład naszego zespołu wchodzą osoby z dużym doświadczeniem co umożliwia nam świadczenie usług nadzoru oraz doradztwa na każdym etapie procesu budowlanego.

Logman Grzegorz Leśniak

Operator logistyczny, który w sposób kompleksowy zapewnia obsługę na każdym szczeblu łańcuchu dostaw.  Specjalizuje się w działalności spedycyjnej transportu drogowego.

M Systems Sp. z o.o.

Działalność usługowa w zakresie analiz i doradztwa, wdrażania nowych technologii  i rozwiązań technicznych. Firma oferuje opracowania studialne i projektowe w branży architektury i inżynierii, przygotowanie realizacji inwestycji (w tym organizacja procesu projektowania, procedury urzędowe, ocena jakości projektów budowanych).

Sup4Nav Sp. z o.o.

Firma założona przez naukowców z Akademii Morskiej w Szczecinie, której głównym celem jest komercjalizacja innowacyjnego systemu wspomagania decyzji na statku morskim. Więcej informacji na stronie www.navdec.com.

MBP Michał Brateus

Firma zajmuje się kompleksowymi rozwiązaniami w zakresie nurkowania – szkolenia nurków rekreacyjnych jak i profesjonalnych instruktorów nurkowania. Prowadzi warsztaty doszkalające oraz specjalistyczne w zakresie nurkowania.
Szkolenia EFR z pierwszej pomocy CPR, AED.
Organizacja i obsługa imprez rekreacyjnych, gier terenowych, animacji dla dzieci i młodzieży.
 

POLTISS Sp. z o. o.

Firma powstała w celu komercjalizacji dwóch wynalazków powstałych na ZUT tj. „Telecheliczny makromer, sposób wytwarzania telechelicznego makromeru i kompozycja wytwarzania na bazie telechelicznego makromeru” oraz  „Zastosowanie kompozycji wytworzonej na bazie telechelicznego makromeru i fotoinicjatora do wytwarzania implantu przepuklinowego”. Stworzony w ramach badań polimer ma szereg zalet w zabiegach przepuklinowych w porównaniu do innych aktualnie stosowanych metod. Firma zamierza dopracować metodę zastosowania materiału w leczeniu przepuklin oraz przeprowadzić niezbędne badania w celu wprowadzenia materiału na rynek, a docelowo planuje rozpocząć produkcję materiału.

Fundacja Centrum Badań Socjologicznych

Fundacja zajmuje się prowadzeniem i wspieranie działalności naukowej, wydawniczej, oświatowej, edukacyjnej w zakresie badań i opracowań socjologicznych oraz ekonomicznych, a także realizacją ekonomicznych, socjalnych, naukowych, twórczych, i innych wspólnych interesów społeczności akademickiej.

NS Trade Sp. z o.o. 

Wyłączny dystrybutor Team-Rol Sp. z o.o. zajmujący się sprzedażą nawozu organiczno-mineralnego z aktywnym hydratem wapnia II Generacji. Nawóz OrCal, który jest przedmiotem sprzedaży, został wyprodukowany na podstawie patentu P.400268 „Nawóz o kontrolowanym uwalnianiu składników chemicznych do gleby oraz sposób jego wytwarzania". Jest to jedyny na rynku produkt łączący dwie ważne funkcje, mianowicie odkwaszanie i użyźnianie gleby, jakże ważne przy uprawie ziemi. 

ITL sp. z o. o.

ITL sp. z o.o. to dynamicznie rozwijająca się firma zajmujaca się m.in., oświetleniem LED, ekologią oraz energetyką. Specjalizującą się w doradztwie biznesowo-technologicznym. Obsługa inwestycji jest jednym z głównych przedmiotów działalności firmy. Dzięki naszemu doświadczeniu i profesjonalnej wiedzy pomagamy przygotować cały proces inwestycyjny, zaczynając od planowania przedsięwzięcia wraz z jego późniejszym zarządzaniem. Wspieramy również klientów w całym procesie wdrożenia nowoczesnych rozwiązań informatycznych – począwszy od tworzenia strategii, poprzez definicję procesów biznesowych, uruchomienie rozwiązania, aż po jego utrzymanie i rozwój. Oferujemy także usługi szkoleniowe zarówno dla małych i średnich przedsiębiorstw, organizacji pozarządowych, jak i samorządów lokalnych.

SKKB LEX Sp. z o. o.

Firma zajmująca się szeroko rozumiany outsourcingiem w branży transportu drogowego. Specjalizują się w zakresie obsługi prawnej, księgowej oraz rozliczeniowej dla podmiotów transportowych. Działanie w dużej mierze opierają na komunikacji elektronicznej, wykorzystując przy tym autorskie oprogramowanie do rozliczania czasu pracy kierowców. Ponadto zajmują się wdrażaniem rozwiązań związanych z monitoringiem czasu pracy kierowców online.

PMC Sp. z o.o.

Firma usługowa, której zakres działalności obejmuje doradztwo oraz zarządzanie w zakresie obsługi inwestycji przy wykorzystaniu innowacyjnych rozwiązań informatycznych w obszarze zarządzania projektami, zarządzania sprzętem IT oraz oprogramowaniem, zgodnie z obowiązującymi normami (np. ISO 9001) oraz metodologiami (np. PMI czy Prince). Działalność firmy opiera się na bogatym doświadczeniu kadry oraz osób zarządzających spółką. Celem długofalowym firmy jest realizacja projektów międzynarodowych oraz sprzedaż bądź dzierżawa własnych produktów i usług na rynku polskim oraz europejskim.

Małgorzata Makowska ZARZĄDZANIE+

Firma Zarządzanie+ zajmuje się: produkcją paneli dachowych oraz dachów typu klap-dachy. Drugą odnogą działalności jest produkcja oraz montaż domów energooszczędnych i ekologicznych oraz obiektów komercyjnych w technologii: - prefabrykowane elementy z keramzytu - prefabrykowane ściany - budowa z ekologicznej kostki glinaniej Na wszystkie wyroby firma pozyskuje dofinansowanie z UE.

Badanie Żywej Kropli Krwi Sylwia Wdowiak

Działalność związana z propagowaniem zdrowia. Firma oferuje również szkolenia z zakresu żywienia oraz przygotowywania posiłków, które pomagają w powrocie do zdrowia.