Technologia a prawo: Aspekty prawne dla AI i cyberbezpieczeństwa

Webinar dla przedsiębiorców z województw zachodniopomorskiego, lubuskiego, wielkopolskiego, dolnośląskiego oraz opolskiego poświęcony najnowszym przepisom dotyczącym sztucznej inteligencji (AI) oraz kwestii cyberbezpieczeństwa. Dowiedz się, jak nowe regulacje mogą wpłynąć na Twoją firmę i przygotuj się na przyszłe wyzwania!

Liczba miejsc
25
Data rozpoczęcia
18.09.2024 — 12:00
Termin przyjmowania zgłoszeń
17.09.2024 — 15:00
Rodzaj wydarzenia
Webinar
Opis wydarzenia

Logo projektu Enterprise Europe Network21 maja 2024 r. Rada UE dała zielone światło pierwszym światowym przepisom o sztucznej inteligencji - Rada zatwierdziła przełomowe prawo mające na celu harmonizację przepisów dotyczących sztucznej inteligencji, czyli tzw. akt o sztucznej inteligencji (ang. AI Act). Sztandarowe przepisy opierają się na podejściu "opartym na ryzyku", co oznacza, że im większe ryzyko wyrządzenia szkody społeczeństwu, tym surowsze przepisy. Jest to pierwsza tego rodzaju ustawa na świecie, która może ustanowić globalny standard regulacji dotyczących sztucznej inteligencji.

Natomiast do 17 października 2024 r. każda firma powinna wdrożyć dyrektywę NIS2 służącą zapewnieniu cyberbezpieczeństwa. Czy jesteś już na to gotowy i wiesz co musisz zrobić? Czy w ogóle wiesz czym jest dyrektywa NIS2 i jakie obowiązki nakłada na przedsiębiorców?

Uczestnicy wydarzenia dowiedzą się m.in.:

  • czy korzystanie z narzędzi AI jest bezpieczne;
  • do kogo należą dane wprowadzane do narzędzi sztucznej inteligencji i wytwory działania tych narzędzi;
  • czy wytwory narzędzi AI są utworami w rozumieniu prawa autorskiego;
  • co nowego wprowadzi AI Act;
  • jakie podmioty będą objęte zapisami dyrektywy NIS2;
  • jakie wymagania formalne i techniczne musi spełnić firma wg dyrektywy NIS2;
  • jak reagować na incydenty zgodnie z NIS2;
  • jaka jest relacja NIS2 do RODO i innych norm z obszaru cyberbezpieczeństwa.

Webinar poprowadzą:

  • Agnieszka Chmielewska - tłumacz przysięgły, absolwentka Wydziału Neofilologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, studiów podyplomowych Excutive Master of Business Administration (EMBA) w Wielkopolskiej Szkole Biznesu przy Akademii Ekonomicznej w Poznaniu we współpracy z The Nottingham Trent University w Wielkiej Brytanii oraz The Strategic Leadership Academy w ICAN Institute w Warszawie we współpracy z Harvard Business Publishing. Doświadczenie zawodowe zdobyła na stanowiskach zarządczych w spółkach międzynarodowych w Polsce i poza jej granicami. Od 11 lat wspólnik i Prezes Zarządu dogadamycie.pl i lingy.uk.
  • Daniel Cuper- lider działu IT w firmie Xcomp. Inżynier systemowy z kilkunastoletnim doświadczeniem w branży. Jego głównym obszarem odpowiedzialności jest projektowanie, wdrażanie oraz utrzymywanie środowisk klientów. Zajmuje się przede wszystkim rozwiązaniami typu: serwery, macierze dyskowe, wirtualizacja i systemy backupu.
  • Rafał Malujda – radca prawny i rzecznik patentowy. Absolwent studiów podyplomowych w zakresie międzynarodowego prawa handlowego i międzynarodowego zarządzania przedsiębiorstwem w Rostocku (Niemcy) oraz kursu prawa angielskiego Uniwersytetu Cambridge. Specjalizuje się w prawie własności intelektualnej i prawie nowych technologii. Szczególną rolę w jego praktyce odgrywa obsługa projektów cloudowych, w tym w obszarze przetwarzania danych publicznych usług medycznych czy finansowych, licencjonowanie oprogramowania (w tym open source) oraz opracowywanie kontraktów w projektach realizowanych w metodykach zwinnych (agile). Doradca dla przedsiębiorców i osób z Polski, które chcą prowadzić działalność gospodarczą w Niemczech oraz inwestorów z Niemiec, którzy chcą prowadzić działalność gospodarczą w Polsce.
  • Agnieszka Marciniak - radca prawny, audytor wiodący systemu ISO 27001. Specjalizuje się w bezpieczeństwie informacji, w tym ochronie danych osobowych przeprowadzając audyty i wdrożenia w sektorze prywatnym i publicznym, a także pełniąc funkcję inspektora ochrony danych. W kręgu jej zawodowych zainteresowań leży także szeroko rozumiane prawo cywilne materialne i procesowe, prawo gospodarcze, w szczególności prawo spółek handlowych, prawo pomocy publicznej, e-commerce i prawo konsumenckie.

what's new with AI.png

Wykładowca
Agnieszka Mariciniak, brunetka, długie włosy, okulary
Fałsz
Agnieszka
Marciniak
Rafał Malujda Kancelaria Radcy Prawnego
Rafał Malujda, krótkie ciemne włosy, jasnoniebieska koszula, ciemnoniebieska marynarka i krawat
Fałsz
Rafał
Malujda
Rafał Malujda Kancelaria Radcy Prawnego
Agnieszka Chmielewska, brunetka, włosy długie do ramion, czerwona bluzka
Fałsz
Agnieszka
Chmielewska
dogadamycie.pl
Daniel Cupier, zdjęcie legitymacyjne
Fałsz
Daniel
Cuper
Xcomp sp. z o.o. sp.k.
Lder działu IT w firmie Xcomp. Inżynier systemowy z kilkunastoletnim doświadczeniem w branży. Jego głównym obszarem odpowiedzialności jest projektowanie, wdrażanie oraz utrzymywanie środowisk klientów. Zajmuje się przede wszystkim rozwiązaniami typu: serwery, macierze dyskowe, wirtualizacja i systemy backupu.
Nie
Nie
Agenda
12:00-12:45
Część 1. Aspekty prawne dla AI i Cyberbezpieczestwa:
- Sztuczna inteligencja w modelu językowym do tłumaczeń i transliteracji na 71 języków przez API – studium przypadku klienta o zasięgu globalnym z branży logistycznej;
- Aspekty prawne AI.
Agnieszka Chmielewska, dogadamycie.pl sp. z o.o.
Agnieszka Marciniak, Kancelaria Radcy Prawnego Rafał Malujda
not-promoted
13:00-13:40
Część 2. Dyrektywa NIS2 - aspekty prawne cyberbezpieczeństwa i jej wpływ na działanie firmy
Daniel Cuper, Xcomp sp. z o.o.
Rafał Malujda, Kancelaria Radcy Prawnego Rafał Malujda
not-promoted
not-promoted
not-promoted
not-promoted
not-promoted
not-promoted
not-promoted
not-promoted
not-promoted
Lokalizacja
Wydarzenie on-line (MS Teams)

Regionalne Centrum Innowacji i Transferu Technologii
ul. Jagiellońska 20-21
70-363 Szczecin
Polska

Kryteria rekrutacji

Właściciele lub pracownicy firm posiadających siedzibę lub oddział w województwie zachodniopomorskim, lubuskim, wielkopolskim, dolnośląskim lub opolskim oraz działających w jednej z następującej branż:

Administracja i polityka, Biotechnologia Budownictwo i architektura, Chemia i tworzywa, Drewno i meble, Edukacja i szkolnictwo, Elektronika i automatyka, Elektryczna, Energetyka i gaz, Finanse, księgowość i ubezpieczenia, Gastronomia i hotelarstwo, Górnictwo, Handel hurtowy i detaliczny, ICT, Kultura i sztuka, Media i informacje, Medycyna i zdrowie, Morska / stoczniowa, Motoryzacja, Nanotechnologia, Nieruchomości, Ochrona mienia, Ochrona środowiska, Opakowania (w tym papierowe), Papier i wyroby papierowe (bez opakowań), Poligrafia i reklama, Prawo, Przemysł i produkcja – inne, Rybactwo i rybołówstwo, Spożywcza i rolnictwo, Stalowa i metalowa, Szkło i ceramika, Tekstylia, Transport i logistyka, Turystyka i sport, Tytoń - produkcja i sprzedaż, Uroda i relaks.

Organizator wydarzenia
zdjęcie portretowe Krystyny Flak
Krystyna
Flak
Regionalne Centrum Innowacji i Transferu Technologii ZUT

CENTRUM TRANSFERU TECHNOLOGII

Szczegóły dojazdu
Zapytanie o szkolenie dedykowane

Szkolena dedykowane

Form
CAPTCHA obrazkowa
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.

Inne wydarzenia