Świadczenie usług i delegowanie pracowników do krajów UE

Zapraszamy zachodniopomorskich przedsiębiorców na bezpłatne szkolenie dotyczące delegowania pracowników w ramach UE, które odbędzie 21 listopada 2018 r.

Liczba miejsc
Data rozpoczęcia
21.11.2018 — 09:00
Termin przyjmowania zgłoszeń
18.11.2018 — 23:59
Rodzaj wydarzenia
Szkolenie
Opis wydarzenia

W Unii Europejskiej obowiązuje zasada swobody prowadzenia działalności gospodarczej. Oznacza to, że polska firma może wykonywać zlecenia za granicą poprzez wysyłanie pracowników mających wykonać tam konkretne zadania. Jednak takie delegowania osób wiąże się z koniecznością spełnienia szeregu wymogów z obszaru prawa pracy, wynagrodzeń i ubezpieczeń oraz zapewnienia niezbędnymi dokumentów i dokonania zgłoszeń w odpowiednich instytucjach.

W celu rozwikłania tych złożonych kwestii, zapraszamy na szkolenie poświęcone delegowani pracowników do krajów unijnych, które odbędzie się we wtorek 21 listopada 2018 r. Poprowadzi je p. Łukasz Żak z firmy Łukasz Żak Żak Legal Support Office, która zajmuje się transgranicznym funkcjonowaniem przedsiębiorstw w Unii Europejskiej.

Wykładowca
Fałsz
Łukasz
Żak
Żak Legal Support Office
09:15-09:30
Powitanie uczestników
Wsparcie Enterprise Europe Network
Tomasz Łyżwiński, RCIiTT ZUT
09:30-11:00
Polska ustawa o delegowaniu pracowników w ramach świadczenia usług z 10 czerwca 2016 r.
Pojęcie pracownika delegowanego i pracownika w podróży służbowej.
11:15-12:30
Prawo właściwe dla umów o pracę a warunki pracy i płacy na mocy postanowień Dyrektywy 96/71/WE.
Opodatkowanie pracowników oddelegowanych oraz zysków przedsiębiorstwa w ujęciu postanowień umów o unikaniu podwójnego opodatkowania.
13:00-14:30
Zatrudnienie cudzoziemców w kontekście świadczenia usług transgranicznych w krajach UE oraz EOG.
not-promoted
sala Szwalnia (115, I piętro)

Regionalne Centrum Innowacji i Transferu Technologii
ul. Jagiellońska 20-21

Kryteria rekrutacji

Szkolenie dla właścicieli i pracowników firm posiadających siedzibę lub oddział na terytorium województwa zachodniopomorskiego i działających w jednej z następujących branż:

Administracja i polityka, Biotechnologia Budownictwo i architektura, Chemia i tworzywa, Drewno i meble, Edukacja i szkolnictwo, Elektronika i automatyka, Elektryczna, Energetyka i gaz, Finanse, księgowość i ubezpieczenia, Gastronomia i hotelarstwo, Górnictwo, Handel hurtowy i detaliczny, ICT, Kultura i sztuka, Media i informacje, Medycyna i zdrowie, Morska / stoczniowa, Motoryzacja, Nanotechnologia, Nieruchomości, Ochrona mienia, Ochrona środowiska, Opakowania (w tym papierowe), Papier i wyroby papierowe (bez opakowań), Poligrafia i reklama, Prawo, Przemysł i produkcja – inne, Rybactwo i rybołówstwo, Spożywcza i rolnictwo, Stalowa i metalowa, Szkło i ceramika, Tekstylia, Transport i logistyka, Turystyka i sport, Tytoń - produkcja i sprzedaż, Uroda i relaks.

Obowiązuje limit max. 2 osób z firmy.

Organizator wydarzenia
zdjęcie portretowe Tomasza Łyżwińskiego
Tomasz
Łyżwiński
Regionalne Centrum Innowacji i Transferu Technologii ZUT

CENTRUM TRANSFERU TECHNOLOGII

Szczegóły dojazdu
Zapytanie o szkolenie dedykowane

Szkolena dedykowane

Form
CAPTCHA obrazkowa
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.

Inne wydarzenia