Poznaj możliwości programów ERA Chairs i Twinning

Zapraszamy naukowców, uczelnie wyższe oraz instytucje badawcze na szkolenie dotyczące dwóch konkursów organizowanych w ramach Programu Ramowego Horyzont 2020: ERA Chairs i Twinning, które odbędzie się 14 czerwca 2019 r.

Liczba miejsc
Data rozpoczęcia
14.06.2019 — 09:00
Termin przyjmowania zgłoszeń
11.06.2019 — 23:59
Rodzaj wydarzenia
Szkolenie
Opis wydarzenia

Celem konkursu ERA Chairs jest wsparcie uniwersytetów i instytucji badawczych w zatrudnianiu wysokiej klasy specjalistów, których działania mają prowadzić do osiągnięcia doskonałości naukowej. Z kolei Twinning daje polskim naukowcom możliwość współpracy z jednostkami zagranicznymi w celu polepszenia oraz rozwoju wiedzy i metod badawczych w konkretnej dziedzinie naukowej.

Uczestnicy szkolenia poznają zasady uczestnictwa w obu konkursach oraz wskazówki w zakresie przygotowania aplikacji.

Szkolenie poprowadzi dr inż. Wojciech Adamiak z Krajowego Punktu Kontaktowego Programów Badawczych UE.

Dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego udział w szkoleniu jest bezpłatny.

Wykładowca
Fałsz
dr inż.
Wojciech
Adamiak
Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE w Warszawie
Powitanie uczestników
prof. dr hab. Waldemar Gos, Prorektor ds. Finansów i Rozwoju US
Blok 1: Twinning
• Wprowadzenie do konkursów Twinning i ERA Chairs: Jaki jest ich wspólny cel? Co to jest widening?
• Omówienie zasad konkursu Twinning i poszczególnych części wniosku projektowego: Kto może składać wniosek? Co i gdzie powinno znaleźć się we wniosku? Jakie działania mogą być finansowane? Rola koordynatora i partnerów. Jak oceniany jest wniosek?
• Przykłady dobrych praktyk.
Blok 2: ERA Chairs
• Omówienie zasad konkursu ERA Chairs i poszczególnych części wniosku projektowego: Co i gdzie powinno znaleźć się we wniosku? Kto może być ERA Chair holderem?
• Przykłady dobrych praktyk.
Blok 3: Przygotowanie wniosku
• Szczegółowe omówienie kluczowych elementów części Impact: wskaźniki (key performance indicators), ochrona własności intelektualnej (IPR), plan publikacyjny.
• Omówienie najczęściej popełnianych błędów – jak ich uniknąć? Co mówią ewaluatorzy?
• Jak RPK i KPK mogą pomóc w przygotowaniu wniosku?
sala Senatu (I piętro)

al. Papieża Jana Pawła II 22A

Kryteria rekrutacji

Szkolenie dla pracowników uczelni wyższych i instytucji badawczych.

Organizator wydarzenia
 MWilson.jpg
Michalina
Wilson
Regionalne Centrum Innowacji i Transferu Technologii ZUT
Szczegóły dojazdu
Zapytanie o szkolenie dedykowane

Szkolena dedykowane

Form
CAPTCHA obrazkowa
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.