Nowe wyzwania i bariery w rozwoju branży chemicznej w województwie zachodniopomorskim

Spowolnienie gospodarcze oraz obecne gry rynkowe powodują zaburzenia w funkcjonowaniu wielu firm. Tak też dzieje się wśród przedsiębiorców branży chemicznej. Duża część tej branży poszukuje obecnie nowych rynków zbytu oraz powiązań kooperacyjnych zarówno ze strony przedstawicieli „świata nauki”, instytucji okołobiznesowych oraz wszystkich zainteresowanych rozwojem branży, ale również dostawców i kooperantów. Wprowadzanie nowych produktów, badanie i wdrażanie innowacji produktowych czy procesowych to trendy, które stoją przed firmami tej branży w województwie zachodniopomorskim.

Liczba miejsc
Data rozpoczęcia
24.05.2010 — 10:00
Termin przyjmowania zgłoszeń
22.05.2010 — 00:00
Rodzaj wydarzenia
Kurs
Wykładowca
ze Stowarzyszenia Konsultantów Zamówień Publicznych w Warszawie
firmy Marketingowej i PR
firmy Consultingowej
Naukowcy
ZUT Szczecin
Agenda
Zasadniczym celem spotkania będzie uściślenie konkretnych potrzeb regionalnego rynku oraz potencjalnych obszarów współpracy przedsiębiorców z branży chemicznej z przedstawicielami „świata nauki” oraz potrzeb zaprezentowanych podczas wcześniejszych spotkań przez przedsiębiorców.
not-promoted
Pragniemy porozmawiać o budowaniu wizerunku firmy - z praktycznymi, indywidualnymi poradami, zaprezentować proces inwestycyjny w firmie i wskazanie ścieżek stosowania ustawy zamówień publicznych, jak też przedstawić konkretne możliwości finansowania inwestycji w firmach z dostępnych źródeł UE. Dodatkowo zostaną poruszone tematy związane z Dyrektywą REACH, jak też unijnych dyrektyw związanych z emisją CO2 oraz perspektyw restrukturyzacyjnych polskiej branży chemicznej. Pragniemy również zastanowić się nad możliwością i perspektywą pozyskania nowych rynków i kontrahentów z południowej oraz wschodniej części naszego kontynentu, jak też możliwości promocji firm i międzynarodowych działań. Ponadto to zajmiemy się wyznaczeniem nowych celów działania i funkcjonowania Klastra Chemicznego na najbliższe 2 lata.
Organizator wydarzenia
Zapytanie o szkolenie dedykowane

Szkolena dedykowane

Form
CAPTCHA obrazkowa
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.