Madonna, iPad i Światowa Federacja Wrestlingu, czyli o międzynarodowych systemach rozstrzygania sporów o domeny internetowe

Ośrodek Enterprise Europe Network działający w Regionalnym Centrum Innowacji i Transferu Technologii ZUT serdecznie zaprasza zachodniopomorskich przedsiębiorców na szkolenie poświęcone rozstrzygania sporów o domeny internetowe, które odbędzie 21 marca 2019 r.

Liczba miejsc
Data rozpoczęcia
21.03.2019 — 11:00
Termin przyjmowania zgłoszeń
19.03.2019 — 23:59
Rodzaj wydarzenia
Szkolenie
Opis wydarzenia

Uczestnicy szkolenie dowiedzą się czyją własnością są domeny internetowe oraz jakie prawa gwarantuje posiadanie znaku towarowego. Poznają także odpowiedź na pytanie co zrobić gdy inny podmiot używa domeny z nazwą firmy i do kogo zwrócić się w takim sporze.

Szkolenie poprowadzą Gabriela Schittek z ICANN - instytucji odpowiedzialnej za przyznawanie nazw domen internetowych na całym świecie, dr Ireneusz Matusiak - przewodniczący Sądu Polubownego ds. Domen internetowych oraz mec. Iwona Jarosz z NASK - organizacji odpowiedzialnej w Polsce m.in. za  domeny z rozszerzeniem .pl

Dzięki dofinansowaniu z Enterprise Europe Network udział w szkoleniu jest bezpłatny.

Wykładowca
Gabriella
Schittek
Internet Corporation for Assigned Names and Numbers (ICANN)
Iwona
Jarosz
NASK Państwowy Instytut Badawczy
Ireneusz
Matusiak
Sąd Polubowny ds. Domen Internetowych
11:00-11:15
Powitanie uczestników
Marek T. Słaby, RCIiTT ZUT
11:15-12:15
Nowe domeny funkcjonalne i mechanizmy ich ochrony prawnej wg ICANN
Gabriella Schittek, ICANN
12:30-13:30
Domena internetowa i RODO - Spór przed WIPO (The World Intellectual Property Organization)
Iwona Jarosz, NASK
14:00-15:00
Przedsiębiorca unijny w sporze domenowym
dr Ireneusz Matusiak, Sąd Polubowny ds. Domen Internetowych
not-promoted
sala Szwalnia (115, I piętro)

Regionalne Centrum Innowacji i Transferu Technologii
ul. Jagiellońska 20-21

Kryteria rekrutacji

Szkolenie dla właścicieli i pracowników firm posiadających siedzibę lub oddział na terytorium województwa zachodniopomorskiego i działających w jednej z następujących branż:

Administracja i polityka, Biotechnologia Budownictwo i architektura, Chemia i tworzywa, Drewno i meble, Edukacja i szkolnictwo, Elektronika i automatyka, Elektryczna, Energetyka i gaz, Finanse, księgowość i ubezpieczenia, Gastronomia i hotelarstwo, Górnictwo, Handel hurtowy i detaliczny, ICT, Kultura i sztuka, Media i informacje, Medycyna i zdrowie, Morska / stoczniowa, Motoryzacja, Nanotechnologia, Nieruchomości, Ochrona mienia, Ochrona środowiska, Opakowania (w tym papierowe), Papier i wyroby papierowe (bez opakowań), Poligrafia i reklama, Prawo, Przemysł i produkcja – inne, Rybactwo i rybołówstwo, Spożywcza i rolnictwo, Stalowa i metalowa, Szkło i ceramika, Tekstylia, Transport i logistyka, Turystyka i sport, Tytoń - produkcja i sprzedaż, Uroda i relaks.

Obowiązuje limit max. 2 osób z firmy.

Organizator wydarzenia
Marek T.
Słaby
Regionalne Centrum Innowacji i Transferu Technologii ZUT

CENTRUM TRANSFERU TECHNOLOGII

Szczegóły dojazdu
Zapytanie o szkolenie dedykowane

Szkolena dedykowane

Form
CAPTCHA obrazkowa
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.