Handel międzynarodowy w czasie pandemii

Szkolenie on-line dla zachodniopomorskich przedsiębiorców zainteresowanych kwestią realizacji umów handlowych z partnerami zagranicznymi w warunkach obecnego kryzysu.

Liczba miejsc
Data rozpoczęcia
28.04.2020 — 11:00
Termin przyjmowania zgłoszeń
26.04.2020 — 23:59
Rodzaj wydarzenia
Szkolenie

Uczestnicy wydarzenia dowiedzą się:Logo projektu Enterprise Europe Network

• co zrobić jeżeli w umowach handlowych nie zawarto klauzuli o sile wyższej (force majeure),
  • o odpowiedzialności firm transportowych za realizację dostaw,
  • jakie są obowiązki firm transportowych względem zatrudnionych kierowców międzynarodowych,
  • o zmianach w warunkach wymiany handlowej między UE a tzw. krajami trzecimi,
  • jak wyglądają kwestie celne w relacjach z Wielką Brytanią w dobie pandemii i trwającego Brexitu.

Szkolenie on-line poprowadzi p. Jacek Wójcikiewicz, konsultant Centrum Transferu Technologii RCIiTT ZUT specjalizujący się w kwestiach celnych, handlu międzynarodowego, Brexitu oraz branży TSL (transport, spedycja i logistyka).

Wydarzenie będzie realizowane przy użyciu komunikatora Teams, dlatego uczestnicy muszą posiadać:

• komputer ze stabilnym podłączeniem do Internetu,
  • przeglądarkę internetową (preferowany Chrome lub Edge),

Zaakceptowani uczestnicy wydarzenia otrzymają mail ze wszystkimi niezbędnymi informacjami, w tym link, który pozwoli na udział w wydarzeniu.

15 minut przed oficjalnym czasem rozpoczęcia wydarzenia będzie otwarty „wirtualny pokój szkoleniowy”. Jest to okazja na przetestowanie połączenia.

Wykładowca
Zdjęcie portretowe Jacka Wójcikiewicza
Fałsz
Jacek
Wójcikiewicz
CENTRUM TRANSFERU TECHNOLOGII, RCIiTT
- Umowy handlowe i ich realizacja w warunkach pandemii;
- Odpowiedzialność firm transportowych w czasie kryzysu;
- Wymiana handlowa i kwestie celne w relacjach UE z krajami trzecimi.
Jacek Wójcikiewicz, RCIiTT ZUT
not-promoted
wydarzenie on-line

Regionalne Centrum Innowacji i Transferu Technologii
ul. Jagiellońska 20-21

Kryteria rekrutacji

Szkolenie przewidziane jest dla:

1. właścicieli i pracowników firm, posiadających swoją siedzibę lub oddział na terytorium województwa zachodniopomorskiego i działających w jednej z następujących branż: Administracja i polityka, Biotechnologia Budownictwo i architektura, Chemia i tworzywa, Drewno i meble, Edukacja i szkolnictwo, Elektronika i automatyka, Elektryczna, Energetyka i gaz, Finanse, księgowość i ubezpieczenia, Gastronomia i hotelarstwo, Górnictwo, Handel hurtowy i detaliczny, ICT, Kultura i sztuka, Media i informacje, Medycyna i zdrowie, Morska / stoczniowa, Motoryzacja, Nanotechnologia, Nieruchomości, Ochrona mienia, Ochrona środowiska, Opakowania (w tym papierowe), Papier i wyroby papierowe (bez opakowań), Poligrafia i reklama, Prawo, Przemysł i produkcja – inne, Rybactwo i rybołówstwo, Spożywcza i rolnictwo, Stalowa i metalowa, Szkło i ceramika, Tekstylia, Transport i logistyka, Turystyka i sport, Tytoń - produkcja i sprzedaż, Uroda i relaks.
  2. naukowców oraz przedstawicieli instytucji samorządowych.

Do 20.04.2020 pierwszeństwo w rejestracji mają przedsiębiorcy z województwa zachodniopomorskiego!

Obowiązuje limit max. 2 osoby z firmy (nie dotyczy naukowców).

Podczas rejestracji naukowcy wpisują NIP uczelni.

Uwagi

RCIiTT nie bierze odpowiedzialności za jakość techniczną połączenia i transmisji z wydarzenia, które zależą m.in. od narzędzi dostarczanych przez podmioty trzecie (komunikatory, sieć internetowa odbiorcy) i od ich aktualnego obciążenia, co jest niezależne od RCIiTT.

Zakazuje się wykorzystywania wszelkich autorskich materiałów szkoleniowych (np. prezentacje, studia przypadku itp.) oraz nagrywania transmisji z wydarzenia do celów zarobkowych.

Organizator wydarzenia
zdjęcie portretowe Jacka Wójcikiewicza
Jacek
Wójcikiewicz
Regionalne Centrum Innowacji i Transferu Technologii ZUT

KONSULTANT DS. TRANSFERU TECHNOLOGII

Szczegóły dojazdu
Zapytanie o szkolenie dedykowane

Szkolena dedykowane

Form
CAPTCHA obrazkowa
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.