Delegowanie pracowników i świadczenie usług za granicą: Nowe regulacje

Szkolenie dla przedsiębiorców z województwa zachodniopomorskiego poświęcone delegowaniu pracowników i świadczeniu usług, ze szczególnym uwzględnieniem rynku niemieckiego.

Liczba miejsc
Data rozpoczęcia
05.11.2019 — 09:15
Termin przyjmowania zgłoszeń
30.10.2019 — 23:59
Rodzaj wydarzenia
Szkolenie

W trakcie szkolenia :

• omówimy normy prawne regulujące kwestię delegowania pracowników, w tym przepisy Dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2018/957 z dnia 28 czerwca 2018 r.
  • odpowiemy na pytanie jak przygotować się do procesu delegowania pracowników (m.in. ubezpieczenie, transport i zakwaterowanie, opodatkowanie),
  • uczestnicy dowiedzą się jak delegować pracowników do Niemiec, przybliżymy im specyfikę tego rynku (m.in. układy zbiorowe, płaca minimalna, składniki wynagrodzenia).
Wykładowca
Fałsz
Łukasz
Żak
Żak Legal Support Office
09:15-09:30
Tomasz Łyżwiński, RCIiTT ZUT
09:30-10:45
Nowe warunki delegowania pracowników
Przygotowanie do procesu delegowania pracowników
11:00-12:15
Delegowanie do Niemiec:
• modele i procedury,
• warunki pracy i wynagrodzenia
• szczególne wymagania branżowe
• naruszenia i sankcje – regulacje prawne i praktyczne przykłady
12:45-14:00
Opodatkowanie pracowników oddelegowanych oraz zysków przedsiębiorstwa w ujęciu postanowień polsko – niemieckiej umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania
Zatrudnienie cudzoziemców w Niemczech świetle założeń nowej ustawy o „migracji wykwalifikowanej siły roboczej
not-promoted
sala Szwalnia (115, I piętro)

Regionalne Centrum Innowacji i Transferu Technologii
ul. Jagiellońska 20-21

Kryteria rekrutacji

Szkolenie dla właścicieli i pracowników firm posiadających siedzibę lub oddział na terytorium województwa zachodniopomorskiego i działających w jednej z następujących branż:

Administracja i polityka, Biotechnologia Budownictwo i architektura, Chemia i tworzywa, Drewno i meble, Edukacja i szkolnictwo, Elektronika i automatyka, Elektryczna, Energetyka i gaz, Finanse, księgowość i ubezpieczenia, Gastronomia i hotelarstwo, Górnictwo, Handel hurtowy i detaliczny, ICT, Kultura i sztuka, Media i informacje, Medycyna i zdrowie, Morska / stoczniowa, Motoryzacja, Nanotechnologia, Nieruchomości, Ochrona mienia, Ochrona środowiska, Opakowania (w tym papierowe), Papier i wyroby papierowe (bez opakowań), Poligrafia i reklama, Prawo, Przemysł i produkcja – inne, Rybactwo i rybołówstwo, Spożywcza i rolnictwo, Stalowa i metalowa, Szkło i ceramika, Tekstylia, Transport i logistyka, Turystyka i sport, Tytoń - produkcja i sprzedaż, Uroda i relaks.

Obowiązuje limit max. 2 osób z firmy.

Organizator wydarzenia
zdjęcie portretowe Tomasza Łyżwińskiego
Tomasz
Łyżwiński
Regionalne Centrum Innowacji i Transferu Technologii ZUT

CENTRUM TRANSFERU TECHNOLOGII

Szczegóły dojazdu
Zapytanie o szkolenie dedykowane

Szkolena dedykowane

Form
CAPTCHA obrazkowa
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.