WYDARZENIE ODWOŁANE: Dyrektywa CSRD i raportowanie ESG - zmiana w strategii tworzenia wartości firm
Z przyczyn niezależnych od organizatora wydarzenie zostaje odwołane. O nowym terminie warsztatów poinformujemy niezwłocznie po jego ustaleniu.
Przedsiębiorców zainteresowanych kwestiami wdrożenia zasad zrównoważonego rozwoju i Dyrektywy CSRD zapraszamy do kontaktu z p. Sarą Tabor-Osińską: stabor@zut.edu.pl; +48 600 437 836.
Warsztaty dla przedsiębiorców z woj. zachodniopomorskiego poświęcone organizacyjnym i formalnym aspektom związanym z wdrażaniem zasad zrównoważonego rozwoju (ESG, Environmental, Social, Governance) oraz Dyrektywą CSRD (Corporate Sustainability Reporting Directive).
Uczestnicy wydarzenia dowiedzą się m.in.:
- jak strategicznie podejść do raportowania ESG, aby przynosiło długoterminowe korzyści dla biznesu;
- jak dyrektywa CSRD i raportowanie ESG może być korzyścią biznesową dla firmy, nawet gdy formalnie na firmie nie ciążą te obowiązki (łańcuch dostaw z partnerami);
- czym jest i jak działa Kredyt Ekologiczny.
Podczas warsztatów powiemy nie tylko, jakie zmiany niesie nowa unijna regulacja i jak wpłyną one na strategie tworzenia wartości w firmach, ale także damy praktyczne wskazówki, jak wdrożyć zasady zrównoważonego rozwoju w codzienną działalność. Nasi eksperci przedstawią najnowsze trendy i dobre praktyki, które pomogą nie tylko w spełnieniu wymogów prawnych, ale również w budowaniu przewagi konkurencyjnej opartej na transparentności, odpowiedzialności społecznej i ekologicznej.
To nie będzie kolejna teoretyczna prezentacja – stawiamy na interaktywną sesję podczas której możliwe będzie zadawanie pytań i rozwiązywanie realnych problemów.
Zainwestuj w przyszłość swojego biznesu – zrównoważony rozwój to nie tylko obowiązek, ale też ogromna szansa. Przyjdź, aby dowiedzieć się, jak zmienić regulacje w strategię sukcesu!
Warsztat poprowadzą specjaliści z projektu RaportyESG (esg-eu.pl):
Jakub Manicki - doradca w obszarze ESG i transformacji energetycznej. Od ponad 20 lat profesjonalnie doradza i wdraża innowacyjne rozwiązania, pomagając przedsiębiorstwom zoptymalizować zużycie energii. Jest ekspertem w zakresie transformacji energetycznej Unii Europejskiej w odniesieniu do firm i samorządów. Jego bogate doświadczenie obejmuje zarządzanie na najwyższym szczeblu (C-level) w renomowanych spółkach z sektora energetycznego (Red Snake SA, Votum Energy SA). Jest przewodniczącym Klastra Optymalizacji Energii oraz fundatorem Fundacji Czyste Powietrze, organizującej międzynarodowy Szczyt Klimatyczny TOGETAIR. Organizator, prelegent oraz panelista największych konferencji energetycznych i ekologicznych w Polsce.
Rafał Malujda – radca prawny i rzecznik patentowy. Zajmuje się formalno-prawną stroną raportów ESG, prawnymi aspektami smart-city, optymalizacji energetycznej oraz ochroną własności intelektualnej. Członek Klastra Optymalizacji Energii przy Północnej Izbie Gospodarczej. Szczególną rolę w jego praktyce odgrywa obsługa projektów IT, licencjonowanie oprogramowania (w tym open source) oraz inteligentne systemy pomiarowe (smart metering). Prowadzi Kancelarię w Szczecinie oraz w Niemczech malujda.pl. Absolwent studiów podyplomowych w zakresie międzynarodowego prawa handlowego i międzynarodowego zarządzania przedsiębiorstwem w Rostocku (Niemcy) oraz kursu prawa angielskiego Uniwersytetu Cambridge.
- Raportowanie ESG - cele, tło i wartość dla firmy poza samym raportem.
Rafał Malujda, Rafał Malujda Kancelaria Radcy Prawnego
- Jak uporządkować obszary ESG i udrożnić procesy raportowania na przykładzie wybranych warstw E/S/G.
Rafał Malujda, Rafał Malujda Kancelaria Radcy Prawnego
Regionalne Centrum Innowacji i Transferu Technologii
ul. Jagiellońska 20-21
70-363 Szczecin
Polska
Właściciele lub pracownicy firm posiadających siedzibę lub oddział w województwie zachodniopomorskim działających w jednej z następującej branż:
Administracja i polityka, Biotechnologia Budownictwo i architektura, Chemia i tworzywa, Drewno i meble, Edukacja i szkolnictwo, Elektronika i automatyka, Elektryczna, Energetyka i gaz, Finanse, księgowość i ubezpieczenia, Gastronomia i hotelarstwo, Górnictwo, Handel hurtowy i detaliczny, ICT, Kultura i sztuka, Media i informacje, Medycyna i zdrowie, Morska / stoczniowa, Motoryzacja, Nanotechnologia, Nieruchomości, Ochrona mienia, Ochrona środowiska, Opakowania (w tym papierowe), Papier i wyroby papierowe (bez opakowań), Poligrafia i reklama, Prawo, Przemysł i produkcja – inne, Rybactwo i rybołówstwo, Spożywcza i rolnictwo, Stalowa i metalowa, Szkło i ceramika, Tekstylia, Transport i logistyka, Turystyka i sport, Tytoń - produkcja i sprzedaż, Uroda i relaks.
Regionalne Centrum Innowacji i Transferu Technologii
Regionalne Centrum Innowacji i Transferu Technologii
ul. Jagiellońska 20-21
70-363 Szczecin
Polska