Warsztaty: Jak zdobyć 50 000 euro na rozwój biznesu, czyli skuteczny sposób na SME Instrument

Pracowników mikro- małych i średnich przedsiębiorstw z województwa zachodniopomorskiego zapraszamy na warsztaty, które pomogą w przygotowaniu wniosków do programu SME Instrument (Instrument dla MŚP). Odbędą się one 30 marca br. w RCIiTT.

Regionalne Centrum Innowacji i Transferu Technologii ZUT w Szczecinie ma ogromną przyjemność zaprosić Państwa na warsztaty pt. "Jak zdobyć 50 000 euro na rozwój biznesu, czyli skuteczny sposób na SME Instrument" które odbędzie się 30 marca br., w godz. 9:00-15:00, w Regionalnym Centrum Innowacji i Transferu Technologii ZUT w Szczecinie, sala ‘Szwalnia’ (s.115, I piętro).

Celem szkolenia jest przygotowanie firm do aplikowania do 1. fazy SME Instrumentu. Podczas spotkania uczestnicy dowiedzą się, czego oczekuje Komisja Europejska od projektów zgłaszanych do programu oraz jak podejść do zagadnienia, by najtrafniej spełnić te wymagania i otrzymać dofinansowanie. Przedstawione zostaną zasady SME Instrumentu, kryteria oceny projektów oraz czynniki decydujące o sukcesie bądź porażce w aplikowaniu. Ponadto zaprezentowane zostaną zasady wypełniania wniosku oraz zakres wsparcia ze strony RCIiTT w ramach przygotowania do SME Instrumentu i późniejszej realizacji projektu.

Szkolenie poprowadzą: ekspertka Regionalnego Punktu Kontaktowego Programów Ramowych UE w Szczecinie, pani Katarzyna Bartkowiak oraz specjaliści Enterprise Europe Network, panowie Hubert Dyba i Tomasz Łyżwiński.

SME Instrument, inaczej Instrument dla MŚP, to mechanizm finansowania najbardziej innowacyjnych przedsięwzięć realizowanych przez europejskie mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa. W jego ramach firma może otrzymać nawet 2,5 mln euro na udoskonalenie prototypu rozwiązania (produktu, usługi, procesu, modelu biznesowego) i pilotażowe wprowadzenie go na co najmniej europejski rynek. Najważniejszymi warunkami otrzymania finansowania jest innowacyjność, posiadanie przez firmę prototypu oraz umiejętność przekonania ewaluatorów do swojej wizji komercjalizacji pomysłu. Mechanizm składa się z 3 faz. Zadaniem pierwszej jest sfinansowanie przygotowania studium wykonalności i szczegółowego biznesplanu przedsięwzięcia. Firma dostaje na to z Komisji Europejskiej 50 tysięcy euro. W fazie drugiej zostaje przetestowany i udoskonalony prototyp rozwiązania. Ostatnia faza wspiera wejście na rynek. Wnioski o dofinansowanie w języku angielskim składane są do dwóch pierwszych faz, przy czym Komisja rekomenduje rozpoczęcie od fazy pierwszej.

Więcej informacji na temat SME Instrumentu można znaleźć w załączniku. Program szkolenia oraz rejestracja dostępne są TUTAJ.

O przyjęciu na warsztaty decyduje kolejność zgłoszeń. W razie pytań lub wątpliwości zapraszamy do kontaktu: e-mail: kbartkowiak@zut.edu.pl lub tel.: 91 449 43 91.

Dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego udział w szkoleniu jest bezpłatny.