Jak zdobyć 50 000 euro na rozwój biznesu, czyli skuteczny sposób na SME Instrument

Pracowników mikro- małych i średnich przedsiębiorstw z województwa zachodniopomorskiego zapraszamy na warsztaty poświęcone przygotowaniu wniosków do programu SME Instrument (Instrument dla MŚP), które odbędą się one 30 marca br. w RCIiTT.

Liczba miejsc
Data rozpoczęcia
30.03.2017 — 09:00
Termin przyjmowania zgłoszeń
29.03.2017 — 13:10
Rodzaj wydarzenia
Warsztat
Opis wydarzenia

Celem warsztatów jest przygotowanie firm do aplikowania do 1. fazy SME Instrumentu. Podczas spotkania uczestnicy dowiedzą się, czego oczekuje Komisja Europejska od projektów zgłaszanych do programu oraz jak podejść do zagadnienia, by najtrafniej spełnić te wymagania i otrzymać dofinansowanie. Przedstawione zostaną zasady SME Instrumentu, kryteria oceny projektów oraz czynniki decydujące o sukcesie bądź porażce w aplikowaniu. Ponadto zaprezentowane zostaną zasady wypełniania wniosku oraz zakres wsparcia ze strony RCIiTT w ramach przygotowania do SME Instrumentu i późniejszej realizacji projektu.

Warsztaty poprowadzą: ekspertka Regionalnego Punktu Kontaktowego Programów Ramowych UE w Szczecinie, pani Katarzyna Bartkowiak oraz specjaliści Enterprise Europe Network, panowie Hubert Dyba i Tomasz Łyżwiński.

Wykładowca
Rysunek konturowy symbolizujący portret
Fałsz
Katarzyna
Bartkowiak
Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie
Ekspert Regionalnego Punktu Kontaktowego Programów Ramowych UE. Specjalizuje się w finansowaniu przedsiębiorstw w ramach programu Horyzont 2020. Wspiera przygotowanie wniosków do SME instrumentu i realizację projektów. Doświadczony trener i konsultant.
SME Instrument – co trzeba o nim wiedzieć?
Nie musisz wszystkiego robić sam. Wsparcie RCIiTT
Hubert Dyba,
Strategia przygotowania projektu
not-promoted
Jak powinien wyglądać wniosek?
not-promoted
Udało się!.... I co teraz?
Tomasz Łyżwiński,
not-promoted
Sala Szwalnia (115, I piętro)

Regionalne Centrum Innowacji i Transferu Technologii
ul. Jagiellońska 20-21

Kryteria rekrutacji

Warsztaty przewidziane są dla pracowników mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw mających swoją siedzibę lub oddział na terytorium województwa zachodniopomorskiego oraz działających w następujących branżach:

rolnictwo i branża spożywcza, górnictwo, energia i gaz, produkcja i sprzedaż wyrobów tytoniowych, produkcja papieru i wyrobów papierowych, branża stalowa i metalowa, budownictwo, handel hurtowy i detaliczny, motoryzacja, gastronomia i hotelarstwo, transport i logistyka, nieruchomości, finanse, zdrowie, turystyka, przemysł chemiczny i tworzywa, ICT, elektronika i automatyka, tekstylia, szkło i ceramika, przemysł morski, drewno i meble, poligrafia i reklama, ochrona mienia, biotechnologia i nanotechnologia.

Organizator wydarzenia
Rysunek konturowy symbolizujący portret
Katarzyna
Bartkowiak
Regionalne Centrum Innowacji i Transferu Technologii ZUT

konsultant ds. programów badawczych UE

Szczegóły dojazdu
Zapytanie o szkolenie dedykowane

Szkolena dedykowane

Form
CAPTCHA obrazkowa
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.

Inne wydarzenia

• #009ED2