Facebook Linkedin Google

Sposób wytwarzania hydrofilowych materiałów samoprzylepnych i zastosowanie hydrofilowych materiałów samoprzylepnych do osuszania oraz usuwania wody z mokrych i wilgotnych powierzchni.

Numer referencyjny
Typ oferty
Oferta technologiczna
Jednostka naukowa
  • Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny
  • Wydział Technologii i Inżynierii Chemicznej
  • Instytut Technologii Chemicznej Organicznej

Samoprzylepne materialy hydrofilowe w postaci jednostronnych taśm samoprzylepnych służących do osuszanie wilgotnych oraz mokrych powierzchni. Jako nośnik stosowano folię poliestrową, na którą nanoszono hydrofilowy modyfikowany poliakrylanowy klej samoprzylepny.

Korzyści z zastosowania technologii

Łatwe osuszanie wilgotnych ścian oraz wilgotnych powierzchni różnorodnych materiałów.

Aspekt innowacyjny

Możliwość usuwania wilgoci oraz wody z mokrych powierzchnii materiałów np ścian mokrych piwnic. Łatwe osuszanie wilgotnych pomieszczeń.

Prawa własności intelektualnej

Patent przyznany

Faza rozwoju technologii

Faza badań, rozwój

Zakończone badania w skali laboratoryjnej.

Uwagi do formy współpracy

Oczekiwana forma współpracy: Zakończone badania w skali laboratoryjnej.