Studia podyplomowe z chemii dla nauczycieli – z rozszerzonym programem obejmującym stosowanie technik multimedialnych oraz eksperymentów chemicznych na Politechnice Szczecińskiej

Program Operacyjny Kapitał Ludzki 9.4 Wysoko wykwalifikowane kadry systemu oświaty
dr inż. Elwira Wróblewska

Zapewnienie bezpośredniego wsparcia w rozwoju zawodowym grupie nauczycieli poprzez:

• zdobycie przez nauczycieli nowych kwalifikacji, które umożliwią rozpoczęcie nauczania nowego przedmiotu,
  • zapewnienie jak najwyższej jakości kształcenia, poprzez zastosowanie nowoczesnych technik multimedialnych,
  • zmniejszenie dysproporcji w upowszechnianiu kształcenia ustawicznego.

Realizacja projektu wpłynęła bezpośrednio na podniesienie kwalifikacji grupy nauczycieli biorącej udział w projekcie oraz zmniejszenie dysproporcji wynikających ze statusu majątkowego.
Projekt dotyczył zorganizowania i przeprowadzenia 3-semestralnych studiów podyplomowych z chemii z rozszerzonym programem obejmującym stosowanie technik multimedialnych oraz eksperymentów chemicznych. W ramach studiów odbyły się m.in. wykłady, ćwiczenia i laboratoria z podstaw chemii (chemia organiczna, nieorganiczna i fizyczna), dydaktyki chemii, metodyki eksperymentu szkolnego, technologii informatycznej oraz zastosowania nowoczesnych technik multimedialnych. Studia zakończyły się napisaniem pracy końcowej i wydaniem świadectwa ukończenia, które dały uprawnienia nauczania drugiego przedmiotu – chemii w gimnazjach i szkołach ponadgimnazjalnych.

KONTAKT: kierownik projektu: dr inż. ELWIRA K. WRÓBLEWSKA