SidaTim Novel Pathways of Biomass Production: Assessing the Potential of Sida hermaphrodita and Valuable Timber Trees

EURO
ERA-NET CO-FUND FACCE SURPLUS
dr hab. Marek Mieczysław Bury

SidaTim – Nowatorskie ścieżki produkcji biomasy: ocena potencjału Sida hermaphrodita i wartościowych roślin drzewiastych (całkowita wartość projektu: 1 289 000 €)

Celem projektu jest ocena potencjału produkcyjnego i wykorzystania przemysłowego i energetycznego pionierskich gatunków roślin w Polsce i Europie oraz możliwości produkcji wartościowych gatunków drzew w tzw. marginalnych systemach agro-leśnych i porównanie wytworzonej tam biomasyz biomasą roślin zielnych.

Partnerzy konsorcjum:

• Albert-Ludwigs-University Freiburg, Niemcy - Lider
  • Centre of Experts - Lower Saxony Network for Renewable Resources e.V., Niemcy
  • Consiglio per la ricerca in agricoltura e l'analisi dell'economia agraria, Włochy
  • Consiglio Nazionale delle Ricerche, Włochy
  • Cranfield University, Wielka Brytania