Przedsiębiorczy nauczyciel – przedsiębiorczy uczeń. Szkolenia i doradztwo w zakresie praktycznych zastosowań ICT

Program Operacyjny Kapitał Ludzki 9.4 Wysoko wykwalifikowane kardy systemu oświaty
mgr Natalia Błaszczyk

Inicjatywa skierowana była do 90 nauczycieli placówek oświatowych przedmiotu Podstawy przedsiębiorczości ze szkół ponadgimnazjalnych woj. zachodniopomorskiego oraz do tych, którzy w przyszłości chcieliby nauczać ww. przedmiotu lub nowego Ekonomia w praktyce.
Z myślą o podniesieniu umiejętności praktycznych nauczycieli projekt przewidywał przeprowadzenie sześciu edycji cyklu szkoleniowo - doradczego, który obejmował 64 godziny szkoleń (w tym 54 h warsztatów praktycznych) oraz 3 godziny doradztwa dla każdego uczestnika.
Poprzez włączenie w proces dydaktyczny technologii informatycznych i komunikacyjnych (ICT) nauczyciel może przekazywać wiedzę w sposób zrozumiały dla ucznia, a także pokazać jak poszukiwać, porządkować i wykorzystywać informacje ze źródeł elektronicznych w celach edukacyjnych. Taki sposób przekazywania wiedzy sprzyja wyrównywaniu szans edukacyjnych.

KONTAKT: kierownik projektu: mgr NATALIA BŁASZCZYK