Optymalizacja i analiza biologicznego wpływu pola elektromagnetycznego na wspomaganie produkcji i aktywność preparatów bakteriofagowych

Opus 16
prof. dr hab. inż. Rafał Rakoczy

Celem badawczym projektu jest określenie wpływu pól siłowych innych niż WPM (stałe pole magnetyczne, zmienne pole magnetyczne) na procesy związane z aktywnością bakteriofagów względem ich gospodarzy, a także zmiany fizykochemiczne na powierzchni gospodarza i bakteriofaga. Dodatkowo, zostanie przeanalizowany wpływ tych pól na aktywność złożonych preparatów bakteriofagowych w kontekście ich wydajności, stabilności, aktywności przeciwbiofilmowej oraz aktywności w terapii in vivo na modelu barciaka większego (Galleria mellonella).

Projekt realizowany przez konsorcjum naukowe w składzie:
Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie (Lider), Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie (partner).

Całkowita wartość projektu: 1 742 180 zł