HyBiCo High performance short-fibre biobased hybrid composites for injection moulding

EURO
M-ERA.NET Call 2016

HyBiCo – Wysokowytrzymałe kompozyty hybrydowe do przetwórstwa wtryskowego wzmacniane włóknami z surowców naturalnych (całkowita wartość projektu: 545 000 €)

Głównym celem projektu jest opracowanie nowych hybrydowych kompozytów do przetwórstwa wtryskowego wzmacnianych włóknami krótkimi pochodzącymi z surowców naturalnych odpowiadającymi zapotrzebowaniu na lekkie materiały o wysokiej wytrzymałości. Mają one charakteryzować się wytrzymałością właściwą na poziomie ich odpowiedników wzmacnianych włóknami szklanymi oraz wysoką udarnością. Opracowywane metody modyfikacji włókien, interfazy i wytwarzania kompaundów kompozytowych mają zapewnić korzystną relację właściwości kompozytu do jego kosztu.

Partnerzy konsorcjum:

• Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie, Polska – Lider