EWEE – Energoelektronika w erze Elektromobilności – etap I

EURO
Fundusz Małych Projektów Interreg V A z Programu Współpracy Interreg V A Meklemburgia- Pomorze Przednie/Brandenburgia/Polska
dr inż. Marcin Wardach

Projekt dotyczy wspólnego rozwoju współpracy poprzez międzynarodową współpracę studentów: budowę w pełni elektrycznej platformy samochodu wyścigowego obejmującej tematy akumulacji, przekształcania i budowy samej maszyny napędowej. W celu realizacji zadania pierwszy etap obejmuje projekt, wzajemne konsultacje oraz budowę prototypów płytek drukowanych niezbędnych układów przekształcania energii – układów energoelektronicznych. Te układy stanowią serce systemu napędowego opartego o silnik elektryczny oraz regulują płynnie przepływ mocy między baterią a silnikiem napędowym.

Partnerzy konsorcjum:
Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie, Polska – Lider