Lokatorzy AIP

Zapraszamy do zapoznania się z profilami lokatorów Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości, którzy obecnie uczestniczą w programie inkubacji młodych przedsiębiorstw

Apptimia świadczy usługi rozwoju oprogramowania dla wybranych gałęzi przemysłu. Klienci to wiodące firmy z USA i Europy Zachodniej, dla których firma tworzy oprogramowanie w zupełnie nowy, lekki sposób dostarczając bardzo szybko mierzalne i konkretne efekty. Apptimia specjalizuje się w różnych technologiach informatycznych i oprogramowania dla telekomunikacji i przemysłu wytwórczego. Apptimia skupia się głównie na małych i średnich przedsiębiorstwach, w tym startupach, które potrzebują innowacyjnego i „zwinnego” podejścia do pisania  oprogramowania i którzy cenią sobie szybkie i widoczne efekty; planuje także  rozwijać własne produkty software’owe.
Apptimia została założona przez doświadczonych liderów z branży outsourcingu oprogramowania, którzy mają ponad 15 lat doświadczenia w branży. Więcej informacji na stronie www.apptimia.com

iLearn3D is an education technology and 3D design software company who aims to spread mastery of 3D printing and design to all who will delight in its creativity and usefulness. by Introducing a new approach or a new alphabet to 3D design which is easy to learn and simple to use. By providing a platform (SimEdu) for 3D education and 3D printing at schools. We democratize 3D modeling with a simple software (AB3D Design App), and build it up gradually to advanced level software. We work in innovations for 3D design software to facilitate 3D printing and we develop as well educational 3D STEM (Science, Technology, Engineering and Mathematics) based Curricula for schools and 3D training courses for the public.

Współzałożycielami RESEARCH AND INNOVATION IN WATERWAY TRANSPORT (RIWT) są Wojciech Ignalewski i Adam Jański, którzy postanowili połączyć wieloletnie doświadczenie zawodowe poparte pracą naukowo-badawczą w jednym projekcie. Ponad dwudziestoletnia znajomość oraz zamiłowanie do innowacyjnych technik i technologii, zaowocowały budową firmy, której przewodnim celem jest prowadzenie badań i analiz emisji szkodliwych składników spalin silników okrętowych oraz projektowanie i wdrażanie systemów ograniczających zanieczyszczenie powietrza przez jednostki pływające.

Konfigo.pl to pierwszy polski portal transakcyjny umożliwiający szybkie i wygodne skonfigurowanie nowego samochodu wg własnych życzeń i następnie jego zakup u autoryzowanego dealera. Klient otrzymuje przy tym automatycznie atrakcyjną cenę końcową z dużym rabatem - bez negocjacji cenowych z dealerem i bez wychodzenia z domu. Więcej informacji na stronie portalu www.konfigo.pl.

PolTiss to firma powstała w celu komercjalizacji dwóch wynalazków powstałych na ZUT tj. „Telecheliczny makromer, sposób wytwarzania telechelicznego makromeru i kompozycja wytwarzania na bazie telechelicznego makromeru” oraz  „Zastosowanie kompozycji wytworzonej na bazie telechelicznego makromeru i fotoinicjatora do wytwarzania implantu przepuklinowego”. Stworzony w ramach badań polimer ma szereg zalet w zabiegach przepuklinowych w porównaniu do innych aktualnie stosowanych metod. Firma zamierza dopracować metodę zastosowania materiału w leczeniu przepuklin oraz przeprowadzić niezbędne badania w celu wprowadzenia materiału na rynek, a docelowo planuje rozpocząć produkcję materiału.

S3P zajmuje się projektowaniem sieci teletechnicznych szerokopasmowych światłowodowych  oraz miedzianych. W skład naszego zespołu wchodzą osoby z dużym doświadczeniem co umożliwia nam świadczenie usług nadzoru oraz doradztwa na każdym etapie procesu budowlanego.

Fundacja Centrum Badań Socjologicznych zajmuje się prowadzeniem i wspieranie działalności naukowej, wydawniczej, oświatowej, edukacyjnej w zakresie badań i opracowań socjologicznych oraz ekonomicznych, a także realizacją ekonomicznych, socjalnych, naukowych, twórczych, i innych wspólnych interesów społeczności akademickiej.

PMC Sp. z o.o. to firma usługowa, której zakres działalności obejmuje doradztwo oraz zarządzanie w zakresie obsługi inwestycji przy wykorzystaniu innowacyjnych rozwiązań informatycznych w obszarze zarządzania projektami, zarządzania sprzętem IT oraz oprogramowaniem, zgodnie z obowiązującymi normami (np. ISO 9001) oraz metodologiami (np. PMI czy Prince). Działalność firmy opiera się na bogatym doświadczeniu kadry oraz osób zarządzających spółką. Celem długofalowym firmy jest realizacja projektów międzynarodowych oraz sprzedaż bądź dzierżawa własnych produktów i usług na rynku polskim oraz europejskim.


Programy preinkubacji i inkubacji są realizowane w RCIiTT od października 2014 roku.
W ciągu minionych kilkudziesięciu miesięcy wsparciem objęliśmy kilkanaście młodych podmiotów. Część z nich została lokatorami budynku przy ul. Jagiellońskiej 20-21. Zachęcamy do zapoznania się z profilami naszych dotychczasowych lokatorów >>>