Robotyzacja i elastyczna automatyzacja wytwarzania; Elastyczne systemy obróbkowe; Zrobotyzowane systemy wytwarzania

Facebook Linkedin Google

Robotyzacja prac przemysłowych. Przedmiotem moich zainteresowań naukowych są szeroko rozumiane zagadnienia elastycznej automatyzacji wytwarzania w systemach obróbkowych, szczególnie z zastosowaniem robotów przemysłowych.
Doświadczenia z przemysłu wskazują, że wprowadzenie kompleksowej automatyzacji pracy obrabiarek pozwala na zmniejszenie kosztu roboczogodziny o około 70 %, tzn. do 30 % kosztów roboczogodziny.
Robotyzacja prac przemysłowych jest niezbędnym warunkiem utrzymania zakładów przemysłu maszynowego w Polsce, gdyż dzięki niej można znacznie obniżyć koszty produkcji i utrzymać się na konkurującym rynku.

Numer referencyjny
2/2008