Hybrydowe procesy membranowo-adsorpcyjne przebiegające w fazie ciekłej

Facebook Linkedin Google

Separacja składników roztworów ciekłych w układzie hybrydowym.

Numer referencyjny
11/2008
Typ oferty
Oferta technologiczna
Jednostka naukowa
  • Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny
  • Wydział Technologii i Inżynierii Chemicznej

Separacja składników roztworów ciekłych w układzie hybrydowym. Pierwszy etap - niskociśnieniowy proces membranowy (mikrofiltracja lub/i ultrafiltracja), separujący związki wielkocząsteczkowe z roztworów. Drugi etap – adsorpcja, klarowny permeat, produkt otrzymany w etapie pierwszym, poddawany końcowemu oczyszczaniu w kolumnie adsorpcyjnej.

Aspekt innowacyjny

Kilkuetapowe oczyszczanie roztworów ciekłych (w tym zawiesin) bez przemiany fazowej jak ma to miejsce w perwaporacji i destylacji/rektyfikacji

Faza rozwoju technologii

nie jest gotowa